REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Załoga Arkema Lalou Multi pełna nadziei przed sezonem

W roku 2017 zespół żeglarski Arkema Lalou Multi odniósł szereg ważnych sukcesów. Zwyciężył między innymi w zawodach Transat Jacques Vabre i zajął wysokie 6. miejsce w Mini-Transat. Nic więc dziwnego, że w tym roku również apetyty są duże.

Arkema Lalou Multi

Fot. arch. Arkema

Od powrotu z Brazylii po zwycięstwie Lalou Roucayrola i Alexa Pelli w zawodach żeglarskich Transat Jacques Vabre trimaran Multi50 Arkemy przechodzi prace renowacyjne. Konieczne było sprawdzenie stanu całej łodzi oraz ocena starzenia się materiałów.

Jest to również okazja, aby zastosować kilka nowych rozwiązań, które pozwolą trimaranowi Arkemy płynąć szybciej i efektywniej. Zamontowano m.in. nowe żagle o zoptymalizowanych profilach oraz wprowadzono lepsze zarządzanie energią dzięki instalacji paneli słonecznych i turbiny wiatrowej. Łódź otrzymała również nowy system, pozwalający szybciej ładować baterie litowe.

Ponadto konieczna była aktualizacja sprzętu IT oraz elektroniki pokładowej, niezbędnych, by zbierać dane potrzebne w procesie nawigacji oraz optymalizować automatyczne sterowanie. Zgodnie z planem już wkrótce, bo pod koniec marca, łódź powróci na wodę. A wszystko po to, aby zająć najwyższe miejsce w zawodach Route du Rhum – kapitan Multi50 Lalou Roucayrol twierdzi, że już czas na zwycięstwo.

Arkema Lalou Multi

Mini 6,50 Arkemy oraz członkowie załogi: Raphaël Lutard i Quentin Vlamynck. Fot. arch. Arkema

W zespole obsługującym mniejszą łódź Arkemy, Mini 6,50, nastąpiła natomiast reorganizacja – dowództwo objął nowy kapitan, 22-letni Raphaël Lutard. Już na początku kwietnia załoga wystartuje w nowym składzie w Plastimo Lorient Mini 6,50, przede wszystkim jednak przygotowuje się do transatlantyckich regat Transat 6,50, nazywanych Mini-Transat.

Również Mini 6,50 Arkemy przechodzi renowację przed nowym sezonem. Trwają przede wszystkim prace, które mają zmniejszyć ciężar łodzi oraz opór w wodzie podczas jej ruchu.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA