AkzoNobel ogłosił kolejną edycję programu Imagine Chemistry, wspierającego młodych naukowców i małe firmy w komercjalizacji ich technologii. Ogromne zainteresowanie pierwszą odsłoną akcji sprawiło, że koncern postanowił na stale wpisać ją w swoją działalność.
Po raz pierwszy zorganizowany w ubiegłym roku, program Imagine Chemistry umożliwia start-upom i młodym naukowcom zmierzenie się z prawdziwymi wyzwaniami przemysłu oraz komercjalizację swoich projektów badawczych. Zwycięzcy podpisują kontrakt z AkzoNobel, na mocy którego wspólnie z koncernem wprowadzają swoje rozwiązania na rynek.
W obecnej edycji zgłaszać można projekty z sześciu obszarów badawczych. Są to: przyjazne środowisku technologie małocząsteczkowe, produkcja chemiczna wolna od ścieków, inteligentne zakłady chemiczne, rewolucyjne metody wytwarzania chloranów, ekologiczne technologie proszkowe oraz surfaktanty nie wpływające na środowisko.
Akcja organizowana jest we współpracy z firmą KPMG, przy wsparciu funduszu ICOS oraz Lux Research. W tym roku w projekt włączył się także Uniwersytet Technologiczny Chalmers w Swecji, który gościł będzie zwycięzców.
Uczestnicy mogą zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem strony www.imaginechemistry.com, gdzie już w ramach fazy zgłaszania otrzymają komentarz i sugestie od ekspertów. W czerwcu 2018 natomiast 20 finalistów zostanie zaproszonych do Uniwersytetu Technologicznego Chalmers w Göteborgu.
Źródło: AkzoNobel