REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rusza druga edycja Imagine Chemistry!

AkzoNobel ogłosił kolejną edycję programu Imagine Chemistry, wspierającego młodych naukowców i małe firmy w komercjalizacji ich technologii. Ogromne zainteresowanie pierwszą odsłoną akcji sprawiło, że koncern postanowił na stale wpisać ją w swoją działalność.

Imagine Chemistry AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Po raz pierwszy zorganizowany w ubiegłym roku, program Imagine Chemistry umożliwia start-upom i młodym naukowcom zmierzenie się z prawdziwymi wyzwaniami przemysłu oraz komercjalizację swoich projektów badawczych. Zwycięzcy podpisują kontrakt z AkzoNobel, na mocy którego wspólnie z koncernem wprowadzają swoje rozwiązania na rynek.

W obecnej edycji zgłaszać można projekty z sześciu obszarów badawczych. Są to: przyjazne środowisku technologie małocząsteczkowe, produkcja chemiczna wolna od ścieków, inteligentne zakłady chemiczne, rewolucyjne metody wytwarzania chloranów, ekologiczne technologie proszkowe oraz surfaktanty nie wpływające na środowisko.

Akcja organizowana jest we współpracy z firmą KPMG, przy wsparciu funduszu ICOS oraz Lux Research. W tym roku w projekt włączył się także Uniwersytet Technologiczny Chalmers w Swecji, który gościł będzie zwycięzców.

Uczestnicy mogą zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem strony www.imaginechemistry.com, gdzie już w ramach fazy zgłaszania otrzymają komentarz i sugestie od ekspertów. W czerwcu 2018 natomiast 20 finalistów zostanie zaproszonych do Uniwersytetu Technologicznego Chalmers w Göteborgu.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA