a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjne5 pomysłów na malowanie przed nadejściem wiosny

5 pomysłów na malowanie przed nadejściem wiosny

Nowy rok, nowi my, ale przed nami jeszcze kilka długich, ponurych zimowych tygodni. A nowe trendy producentów farb kuszą pięknymi kolorami… Dlatego styczeń to dobry czas na małe aranżacyjne zmiany! Oto 5 pomysłów na proste projekty malarskie, które bez trudu zdążymy zrealizować jeszcze przed wiosną.

5 pomysłów na malowanie przed nadejściem wiosny

Fot. The Chromologist

1. Pomaluj stolarkę

Jeśli wybierasz kolor farby na ściany, nie biorąc pod uwagę odcienia stolarki budowlanej, to jakbyś założył piękne, błyszczące buty do dziurawych skarpetek. Pomalowanie na piękny kolor listew przypodłogowych, poręczy, wbudowanych półek i drzwi to prosty sposób na odświeżenie wnętrza.

Zwykle decydujemy się na subtelne, bliskie bieli odcienie, ale zachęcamy do ciekawszych wyborów – na przykład listew o jeden odcień ciemniejszych od ścian lub koloru kontrastowego, który sprawi, że cały wystrój nabierze dynamizmu i wyrazistości.

2. Zmień kolor sufitu

Powiedzmy sobie szczerze – to ta część prac malarskich, o której często zapominamy lub świadomie ją pomijamy, dlatego wielu z nas malowało sufit po raz ostatni w latach 80. Świeża warstwa farby na suficie może jednak zupełnie odmienić wnętrze i sprawić, że będzie w nim dużo jaśniej (co ważne w tych ciemnych, zimowych miesiącach jest na wagę złota!).

Równocześnie sufit to powierzchnia, na której można bez większych konsekwencji zaryzykować z kolorem. Dlatego zamiast nudnej bieli wybierz na przykład blady różowy, który doda ciepła północnym pokojom, lub słoneczną żółć, która ożywi kuchnię. W małych pomieszczeniach, typu łazienka, możesz całkowicie puścić wodze fantazji.

3. Przemaluj podłogę

Podłoga to duża powierzchnia, której kolor ma duży wpływ na wygląd całego wnętrza oraz wrażenie, jakie robi. Standard to biel, czerń lub szary, ale tym razem proponujemy choćby oberżynę, która w połączeniu z ciemnymi ścianami stworzy niesamowicie przytulną aranżację. By rozjaśnić pomieszczenie, sugerujemy szary z domieszką różu, a do pokoju dziecięcego lub kuchni idealne będą jasne, wesołe odcienie. Jeśli chciałbyś zadziałać jeszcze bardziej kreatywnie, namaluj na podłodze obramowanie wzdłuż ścian, w stylu skandynawskim, lub tęczowe pasy na schodach.

4. Pokoloruj schody

Dzięki kolorom codzienne wchodzenie i schodzenie ze schodów zamieni się w wydarzenie! Wyobraź sobie wędrowanie do sypialni po czerwonych stopniach lub spływanie po błękitnych każdego poranka.

Możliwości jest bez liku – możesz pomalować całe schody, same poręcze albo same stopnie. Wybierz jeden kolor na całość lub różne, coraz ciemniejsze tony na każdy kolejny stopień. Wyczaruj na schodach klawiaturę – czarne stopnia na zmianę z białymi. Możesz też być bardziej kreatywny i namalować, przy użyciu taśmy maskującej, pas na środku schodów.

5. Dodaj barw oknom

Zmiana koloru ram okiennych zmieni nie tylko wygląd wnętrza, ale i widok za oknem. Naprawdę! Świeża warstwa białej farby sprawi, że cały twój dom będzie się wydawał lżejszy i czystszy. Świetnie sprawdzą się też inne, bardziej subtelne niż biel odcienie, na przykład ciepłe beże czy delikatne szarości.

Zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych domach sprawdzą się również czarne ramy. Dodadzą wnętrzu wyrazistości, a zarazem przytulności, sprawią, że pokój wyglądał będzie elegancko i intrygująco. Widok za oknem zaś będzie wyglądał jak oprawione dzieło sztuki. Nawet jeśli nasze okno wychodzi akurat na śmietnik.

Źródło: The Chromologist