a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzyjazny środowisku MCA z prestiżowym certyfikatem

Przyjazny środowisku MCA z prestiżowym certyfikatem

Jeden z koncernów ogłosił przyznanie prestiżowego certyfikatu ISCC PLUS jego metodzie produkcji MCA – budulca stosowanego m.in. do produkcji surfaktantów. „Zielony” MCA pozwoli jego klientom znacznie zredukować ślad węglowy swoich produktów.

Fot. kreatikar / pixabay.com

Firma Nouryon ogłosiła, że jej metoda produkcji przyjaznego środowisku kwasu monochlorooctowego (MCA) w zakładzie w Delfzijl w Holandii otrzymała certyfikat ISCC PLUS. Tym samym koncern stał się pierwszym i jedynym producentem dostarczającym „zielony” MCA, otrzymany z surowców pozyskanych w zrównoważony sposób.

Przyjazna środowisku alternatywa

MCA wykorzystywany jest do produkcji karboksylometylocelulozy (CMC), środków dla rolnictwa, surfaktantów i innych funkcjonalnych bloków chemicznych. Jak komentuje Joppe Smit, starszy wiceprezes oddziału Natural Resources and Intermediates w Nouryon:

Cieszymy się, będąc pierwszym dostawcą oferującym przyjazny środowisku MCA jako budulec. Dzięki temu możemy wspierać naszych klientów w realizacji ich celów z zakresu zrównoważonego rozwoju. Wiadomość potwierdziła nasz wysiłek wkładany w dostarczanie rozwiązań, które przyczynią się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

„Zielony” MCA to przyjazna środowisku alternatywa, pozwalająca znacząco zredukować ślad węglowy produktu, a przy tym nie ustępująca konwencjonalnemu MCA pod względem jakości i wydajności. Może ona służyć wielu różnym sektorom przemysłu, w tym branży budowlanej, rolniczej, spożywczej, farmaceutycznej, ochrony osobistej czy środków czystości.

Zrównoważone działania i sprawna obsługa klientów

Nouryon zapewnia sprawną obsługę klientów dzięki swoim lokalnym zakładom, m.in. w Holandii, Indiach, Chinach, Japonii czy USA. Równocześnie realizuje swoją strategię zrównoważonych działań, w tym ograniczania emisji w Zakresie 1, 2 i 3 oraz zużycia wody.

Źródło: Nouryon