a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDystrybutor z zakładem w Antwerpii w nowych rękach

Dystrybutor z zakładem w Antwerpii w nowych rękach

Na rynku dystrybutorów chemii ogłoszono kolejne duże przejęcie. W ręce niemieckiej firmy przejdzie grupa posiadająca strategicznie położony zakład w Antwerpii.

Fot. arch. Brenntag

Brenntag ogłosił, że w jego ręce przejdzie Solventis Group – dystrybutor glikoli i rozpuszczalników działający z Belgii oraz Wielkiej Brytanii. Oprócz siedziby w brytyjskim Scunthorpe firma posiada również zakład w porcie w Antwerpii – głównym europejskim węźle branży chemicznej.

Dodatkowe możliwości zaopatrzenia i dostaw

Grupa Solventis istnieje od 2002 roku i składa się z wielu podmiotów, do których należą m.in. Solventis, Kilfrost Europe, Antwerp Distillation Company, Solventis Solutions oraz Solvenox. W 2022 roku grupa osiągnęła sprzedaż na poziomie 300 mln €. Jak komentuje Ewout van Jarwaarde, dyrektor generalny Brenntag Essentials:

Brenntag Essentials łączy efektywną sieć usług ostatniej mili z regionalną obsługą w obszarze łańcucha dostaw oraz zaopatrzeniem globalnym. Grupa Solventis doskonale wpisuje się w naszą strategię, dzięki nowoczesnemu zakładowi w Antwerpii dając nam dodatkowe możliwości w zakresie opłat drogowych i opcjonalności wolumenu, a także oferując potencjał optymalizacji międzyregionalnej.

Dzięki przejęciu Brenntag będzie również w stanie poprawić swój profil jako zrównoważonej firmy. Zakład w Antwerpii pozwoli mu na zwiększenie udziału transportu drogą morską, a także rozszerzenie możliwości zaopatrzenia i dostawy poprzez kolej. Solventis dysponuje również zaawansowaną wiedzą ekspercką w dziedzinie odzyskiwania glikolu oraz recyklingu.

Spodziewane zamknięcie w drugim kwartale roku

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Jej zamknięcie – po uzyskaniu koniecznych zgód – spodziewane jest w drugim kwartale 2024 roku.

Źródło: Brenntag