REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Przygotowania AkzoNobel do Volvo Ocean Race

Volvo Ocean Race coraz bliżej! Start już w październiku. Im bliżej, tym bardziej AkzoNobel angażuje się w zawody – firma ogłosiła już skład swojej załogi i planuje liczne inicjatywy w miastach na trasie rejsu.

AkzoNobel Volvo Ocean Race

Fot. Thierry Martinez / AkzoNobel

Nazwiska siedmiu marynarzy, którzy wraz z nim w październiku wyruszą w rejs w łodzi AkzoNobel, podał kapitan Simeon Tienpont. Znaleźli się wśród nich zawodnicy w różnym wieku, ponieważ, jak wyjaśnia kapitan, chciał połączyć doświadczenie z młodzieńczym wigorem. W składzie jest czterech byłych zwycięzców Volvo Ocean Race, załoga ma więc dużą szansę na zdobycie pierwszego miejsca w tym roku!

Drużyna AkzoNobel to: Brad Jackson (Nowa Zelandia), Chuny Bermudez (Hiszpania), Joca Signorini (Brazylia), Jules Salter (Wielka Brytania), Luke Molloy (Australia), Nicolai Sehested (Dania), Annemieke Bes (Holandia) oraz Brad Farrand (Nowa Zelandia). Jej oficjalna łódź wyruszy w pierwszy, próbny rejs na początku czerwca, a kilka tygodni później zostanie ochrzczona w Hadze. Potem… już tylko intensywne treningi przed startem, 22 października w Alicante w Hiszpanii.

Chrońmy oceany!

Dla AkzoNobel udział w zawodach to również dobra okazja do podjęcia innych, związanych z wydarzeniem inicjatyw. Firma, jako oficjalny partner zawodów Volvo Ocean Race w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, zajmie się m.in. edukacją społeczeństwa na temat utylizacji opakowań plastikowych oraz ochrony oceanów.

Jak zauważa André Veneman, dyrektor korporacyjny ds. zrównoważonego rozwoju w AkzoNobel, działania te wpisują się w inicjatywę Planet Possible. Przy okazji koncern mówił będzie o zmniejszaniu emisji szkodliwych substancji. Ma już osiągnięcia na tym polu – m.in. dzięki marce powłok Intersleek, która ułatwia ruch statku i zmniejsza zużycie paliwa, sprawił, że w ciągu ostatnich 21 lat do atmosfery wyemitowanych zostało o 32 mln ton CO2 mniej.

Program realizowany będzie przede wszystkim w 12 miastach na trasie rejsu. Są to Alicante (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), Cape Town (RPA), Hongkong (Chiny), Auckland (Nowa Zelandia), Itajaí (Brazylia), Newport (USA), Cardiff (Wielka Brytania), Gothenburg (Szwecja) oraz Haga (Holandia).

AkzoNobel Volvo Ocean Race

Fot. arch. AkzoNobel

Młodzi żeglarze

To nie wszystko – AkzoNobel został także partnerem związanej z zawodami Akademii Młodych. W wymienionych 12 miastach na trasie rejsu najmłodsi pod okiem ekspertów będą mogli szlifować swoje umiejętności żeglarskie na małej łodzi Optimist. Zorganizowane zostaną również mini-zawody, w których udział weźmie osiem drużyn, a każda z nich reprezentować będzie jedną załogę startującą w „dużych” zawodach. Organizatorzy mają nadzieję, że w ten sposób rozbudzą w najmłodszych miłość do żeglowania i wychowają kolejne pokolenie uczestników Volvo Ocean Race.

Oficjalny dostawca

Nie tylko łódź drużyny Akzo została pokryta farbami koncernu. Jako oficjalny dostawca lakierów Volvo Ocean Race 2017-18, holenderski koncern zabezpieczył lakierami International i Awlgrip wszystkie startujące w zawodach łodzie. Każda drużyna zachowała własne, unikatowe kolory, a AkzoNobel służył będzie wszystkimi koniecznymi naprawami i poprawkami również w trakcie rejsu.

Jak zauważają przedstawiciele firmy, to również dobra okazja, by zademonstrować jakość produktów AkzoNobel. Trasa tegorocznych zawodów wiedzie przez obszary o naprawdę trudnych warunkach klimatycznych, od bardzo zimnych regionów aż po tropikalne. Lakiery, którymi pokryte zostały łodzie, muszą się więc okazać tak samo twarde… jak żeglarze, którzy biorą udział w rejsie. Wyzwanie przyjęte!

AkzoNobel Volvo Ocean Race

Fot. arch. AkzoNobel

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA