REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Przełamywanie Granic w Chemii – polscy chemicy w Cambridge

Grupa polskich chemików odwiedziła niedawno Cambridge, by wziąć udział w Spotkaniu Młodych Naukowców Warszawy i Cambridge „Breaking Boundaries in Chemistry” („Przełamywanie Granic w Chemii”). Dyskutowano przede wszystkim o nowoczesnych materiałach i technologiach, które pomogą w rozwiązywaniu problemów życia codziennego.

Przełamywanie Granic w Chemii

Drugie spotkanie z cyklu „Przełamywanie Granic w Chemii” pomogło zacieśnić więzi między
młodymi naukowcami z Warszawy i z Cambridge. Fot. IChF PAN

W spotkaniu udział wzięli młodzi przedstawiciele najważniejszych polskich instytucji naukowych, takich jak Instytut Chemii Fizycznej PAN, Instytut Chemii Organicznej PAN czy Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej. Łącznie z gospodarzami z Uniwersytetu w Cambridge – ponad 130 osób.

Trwające dwa dni wydarzenie obejmowało kilka wykładów oraz kilkadziesiąt prezentacji. Młodzi chemicy z Cambridge poruszali między innymi zagadnienia z dziedziny chemii polimerów i nanocząstek metalicznych (np. złota i srebra), zaś grupa polska skupiła się na chemii materiałów funkcjonalnych, które mogą się znaleźć zastosowanie w życiu codziennym. Nowoczesne tworzywa i technologie pomogą rozwiązać problemy w wielu dziedzinach, takich jak medycyna, energetyka czy informatyka.

Było to już drugie spotkanie z cyklu „Breaking Boundaries in Chemistry”. Wcześniej, w marcu tego roku, 30 młodych naukowców z Cambridge gościło w Warszawie. Spotkania odbyły się dzięki grantowi NOBLESSE o wartości ponad trzech milionów euro, który został przekazany w ramach działania „Potencjał Badawczy” 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej. Otrzymane środki są wykorzystywane na zacieśnianie kontaktów naukowych Instytutu Chemii Fizycznej PAN z ośrodkami zagranicznymi oraz tworzenie nowych zespołów badawczych kierowanych przez młodych naukowców.

Źródło: IChF PAN

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA