REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Proszki Vestakeep zmniejszają tarcie

Mniejsze tarcie, większa efektywność – tak właśnie działają nowe proszki z linii Vestakeep od Evonik. Na ich bazie uzyskać można powłoki o doskonałych właściwościach trybologicznych, do zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu.

proszki Vestakeep Evonik

Fot. arch. Evonik

Nowe proszki polieteru eteru ketonu (PEEK) z linii Vestakeep to produkt do zadań specjalnych – znoszą ekstremalne obciążenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. Powłoka znosi temperatury do 250°C, jest wysoce odporna na abrazję i środki chemiczne.

Proszki Vestakeep mogą stanowić bazę powłok o bardzo dobrych właściwościach trybologicznych. Redukują one tarcie, dzięki czemu urządzenia (np. silniki) pracują z większą efektywnością, zużywają mniej paliwa i emitują mniej dwutlenku węgla. Dłużej pozostają sprawne i osiągają większe prędkości. Powłoka pozwala też zastosować w roli materiałów konstrukcyjnych tańszych tworzyw, posiadających z natury gorsze właściwości cierne.

Produkt zawiera cząsteczki o średniej średnicy od 5 do 110 µm. Może być on natryskiwany płomieniowo lub elektrostatycznie, a także aplikowany w formie wodnej dyspersji. Przy aplikacji elektrostatycznej grubość powłoki wynosi od 20 do 300 µm, w przypadku dyspersji wodnych – otrzymujemy warstwy cieńsze.

Więcej na ten temat dowiedzieć się można podczas targów European Coatings Show 2017 w Norymberdze w dniach 4-6 kwietnia. Firma spotka się z klientami na stoisku 323 w hali 7A.

Źródło: Evonik

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA