a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProszki Vestakeep zmniejszają tarcie

Proszki Vestakeep zmniejszają tarcie

Mniejsze tarcie, większa efektywność – tak właśnie działają nowe proszki z linii Vestakeep od Evonik. Na ich bazie uzyskać można powłoki o doskonałych właściwościach trybologicznych, do zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu.

proszki Vestakeep Evonik

Fot. arch. Evonik

Nowe proszki polieteru eteru ketonu (PEEK) z linii Vestakeep to produkt do zadań specjalnych – znoszą ekstremalne obciążenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. Powłoka znosi temperatury do 250°C, jest wysoce odporna na abrazję i środki chemiczne.

Proszki Vestakeep mogą stanowić bazę powłok o bardzo dobrych właściwościach trybologicznych. Redukują one tarcie, dzięki czemu urządzenia (np. silniki) pracują z większą efektywnością, zużywają mniej paliwa i emitują mniej dwutlenku węgla. Dłużej pozostają sprawne i osiągają większe prędkości. Powłoka pozwala też zastosować w roli materiałów konstrukcyjnych tańszych tworzyw, posiadających z natury gorsze właściwości cierne.

Produkt zawiera cząsteczki o średniej średnicy od 5 do 110 µm. Może być on natryskiwany płomieniowo lub elektrostatycznie, a także aplikowany w formie wodnej dyspersji. Przy aplikacji elektrostatycznej grubość powłoki wynosi od 20 do 300 µm, w przypadku dyspersji wodnych – otrzymujemy warstwy cieńsze.

Więcej na ten temat dowiedzieć się można podczas targów European Coatings Show 2017 w Norymberdze w dniach 4-6 kwietnia. Firma spotka się z klientami na stoisku 323 w hali 7A.

Źródło: Evonik