a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPropozycje Crown Paints na rok 2015

Propozycje Crown Paints na rok 2015

Na nowy sezon 2015 Crown Paints proponuje trzy zestawy kolorystyczne – żywy i intensywny Freedom of Expression, łagodny Playtime oraz świeży Organic Discovery. Można je na swój sposób modyfikować, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Crown Paints

Fot. arch. Crown Paints

Specjaliści Crown Paints stale i wnikliwie śledzą zmieniające się trendy kolorystyczne. Efektem tych obserwacji są trzy nowe zestawy odcieni specjalnie na rok 2015 – Freedom of Expression (Swoboda Ekspresji), Playtime (Czas Zabawy) oraz Organic Discovery (Organiczne Odkrycie). Przykłady ciekawych aranżacji z wykorzystaniem powyższych zestawów znaleźć można w broszurze Crown Paints Wiosna/Lato 2015 (zamówienia na broszury przyjmowane są mailowo pod adresem info@crowntrade.co.uk).

Freedom of Expression

Ta paleta to przede wszystkim nasycone odcienie, które bardzo mocno prezentują się na tle spokojnych barw neutralnych. Połączenie ciepłych pomarańczy oraz głębokich czerwieni wiśni i morwy z elektryzującym niebieskim i cyjanem tworzy dynamiczną, żywą kompozycję, która pobudza do działania. Zestaw ten sprawdzi się jednak także w pomieszczeniach użytku publicznego – w długich, wąskich przestrzeniach jak poczekalnie i korytarze, które pomoże optycznie „skrócić”.

Fot. arch. Crown Paints

Playtime

Królują tu kredowe, cukierkowe kolory i łagodne odcienie szarego, które prezentują się niecodziennie w połączeniu z industrialnymi materiałami, takimi jak beton, stal czy cegła. Dzięki kremowym cytrynowym żółciom, miętowym zieleniom i koralowym różom wnętrze staje się nowoczesne, jasne i przestronne, ale równocześnie ciepłe i przytulne. To idealna paleta do poczekalni, recepcji czy gabinetów lekarskich, gdzie wprowadzi uspokajającą, kojącą atmosferę.

Fot. arch. Crown Paints

Organic Discovery

Świeży zestaw łączący chłodne błękity i zielenie z odrobiną cytrynowego odcienia chartreuse. Świetnym jego uzupełnieniem będą kolorowe tkaniny w graficzne wzory. W zależności od potrzeb paletę tę można na różne sposoby modyfikować – jeśli zależy nam na spokojnym kąciku do pracy czy nauki, wystarczą chłodne odcienie na tle bazowego neutralnego Sidewalk. Do żywego i radosnego wnętrza idealne będą za to nasycone zielenie i cytryny.

Fot. arch. Crown Paints

Kolorowe eksperymenty z aplikacją MyRoomPainter

Do zabawy z kolorami posłużyć może nowa aplikacja Crown Paints, MyRoomPainter. Jest dostępna za darmo (do pobrania z App Store i Google Play) i umożliwia wizualizację dowolnego pomieszczenia w wybranym schemacie kolorystycznym. Dodatkowo jest wyposażona w funkcję doboru koloru oraz poręczny kalkulator farby. To przydatne narzędzie zarówno dla osób planujących remont na własną rękę, jak i dla sprzedawców farb i dekoratorów, którzy dzięki niemu mogą natychmiast zaprezentować klientowi, jak będzie się prezentowało jego mieszkanie w różnych odcieniach.

Fot. arch. Crown Paints

Źródło: Crown Paints