REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe oprogramowanie RAL Digital

Nowa wersja oprogramowania RAL Digital na systemy Windows i Macintosh pozwala swobodnie poruszać się po przestrzeni kolorów RAL, także korzystając z popularnych programów graficznych i CAD, i dobierać odpowiednie odcienie. Baza RAL Digital obejmuje palety RAL Effect, RAL Classic i RAL Design i zawiera w sumie 2328 kolorów.

RAL Digital

Fot. arch. RAL

W odświeżonym RAL Digital wyszukiwanie kolorów jest jeszcze łatwiejsze – słownik haseł uzupełniony został o kluczowe słowa pojawiające się w publikacjach RAL: The Colour Dictionary, Colours of Health and Care oraz Colours for Hotels. Oprogramowanie oferuje też szereg funkcjonalności – możliwe jest kolorowanie fotografii, komponowanie własnych palet kolorystycznych przy pomocy narzędzia ScratchPad, a także porównywanie odcieni w różnym oświetleniu. Baza odcieni RAL może być importowana do popularnych programów graficznych i CAD.

Wersję demo można pobrać za darmo ze strony RAL. Są w niej aktywne wszystkie narzędzia i opcje, które oferuje wersja z licencją, ale dostępny jest tylko co piąty kolor w bazie (reszta jest czarna). Aby pobrać pełną wersję, należy zakupić kod licencyjny.

Wersja demo musi zostać zainstalowana na tym samym komputerze, na którym będziemy chcieli na stałe korzystać z oprogramowania – licencja jest bowiem przypisana do urządzenia. Z tego samego powodu nie można na podstawie jednej licencji używać oprogramowania RAL Digital na kilku komputerach. Przy zakupie kilku licencji w sklepie RAL oferowane są jednak zniżki. Na rabat 15% liczyć mogą także szkoły i uczelnie.

Więcej informacji na temat RAL Digital znaleźć można na stronie RAL, a szczegóły dotyczące obsługi zawiera instrukcja dla użytkownika w formarcie PDF.

Źródło: RAL

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA