a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent z Tajlandii w rękach europejskiej firmy

Producent z Tajlandii w rękach europejskiej firmy

Na azjatyckim rynku doszło do kolejnego dużego przejęcia. Tajski producent nadtlenku wodoru przeszedł całkowicie w ręce europejskiego koncernu.

Nadtlenek wodoru wykorzystywany jest m.in. do produkcji mikrochipów. Fot. CristianIS / pixabay.com

Firma Evonik ogłosiła przejęcie dawnego przedsiębiorstwa joint venture Thai Peroxide Company Limited (TPL) z siedzibą w Saraburi w Tajlandii. Transakcja została oficjalnie zamknięta 15 grudnia.

Pozostałe 50% udziałów

TPL to jeden z czołowych dostawców nadtlenku wodoru oraz kwasu nadoctowego w regionie. Wcześniej firma była spółką joint venture między PeroxyChem oraz Aditya Birla Group, jednak w lutym 2020 Evonik kupił PeroxyChem i oficjalnie przejął 50% udziałów w TPL. Obecnie w ręce niemieckiego koncernu przeszło również pozostałe 50% udziałów. Jak komentuje Lauren Kjeldsen, dyrektorka oddziału Smart Materials Evonik:

Ekspercka wiedza EPL doskonale współgra z celem, jaki stawia sobie Evonik – oferowanie dostosowanych do potrzeb rozwiązań, będących odpowiedzią na obecne i przyszłe wyzwania. Mamy tu na myśli również czyste i zrównoważone środki chemiczne do wymagających zastosowań. Przykładem może być elektronika: świat potrzebuje dziś mikrochipów, a do ich produkcji potrzebny jest nadtlenek wodoru.

Claus Rettig, regionalny prezes oddziału Asia Pacific Evonik, dodaje, że TPL posiada silny i doświadczony zespół kierowniczy oraz korzysta z najnowszych technologii i aplikacyjnego know-how. Dzięki przejęciu Evonik zdecydowanie wzmocni swoją pozycję w sektorze specjalistycznej chemii w regionie Azji i Pacyfiku.

Bezpieczne dla środowiska

Nadtlenek wodoru i kwas nadoctowy to silne utleniacze wykorzystywane w różnych przemysłowych zastosowaniach. Po użyciu rozpadają się na biodegradowalne składniki, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla środowiska od alternatywnych środków chemicznych.

Źródło: Evonik