a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneProducent sprzedaje oddziały i skupia się na farbach dekoracyjnych

Producent sprzedaje oddziały i skupia się na farbach dekoracyjnych

Duży europejski producent farb podjął decyzję o sprzedaży dwóch swoich biznesów. To konsekwencja obranej przez niego strategii – skupienia się na produktach dekoracyjnych.

Fabryka J.W. Ostendorf w Niemczech. Fot. arch. Hempel

Firma Hempel ogłosiła, że zamierza sprzedać swoje biznesy J.W. Ostendorf i Renaulac w Niemczech i Francji. Nabywcą, po uzyskaniu koniecznych zgód, ma zostać Fidelium Partners.

W stronę farb dekoracyjnych

Sprzedaż ma być kolejnym krokiem na drodze do realizacji ambitnej strategii, w ramach której Hempel zamierza się skoncentrować na sektorze farb dekoracyjnych. Jak komentuje Ana Henriques, wiceprezeska wykonawcza oraz dyrektorka oddziału Decorative w Hempel A/S:

Realizując naszą strategię Double Impact, podjęliśmy decyzję o skupieniu się na markach dekoracyjnych full-service w ramach naszego oddziału Decorative. Konsekwencją obrania takiego kierunku jest sprzedaż J.W. Ostendorf i Renaulac. Fidelium Partners to z naszej perspektywy zaangażowany i dobrze rokujący nowy właściciel, zainteresowany długoterminowym rozwijaniem biznesów. Wierzymy, że znaleźliśmy dobry nowy dom dla naszych ok. 500 kolegów z J.W. Ostendorf i Renaulac.

Hempel zakupił J.W. Ostendorf i Renaulac w 2018 roku. Równocześnie od tamtej pory znacznie rozbudował swoje portfolio marek farb dekoracyjnych, dokonując przejęć na tym obszarze rynku – m.in. firm Farrow & Ball, Crown Paints, Hempel i Wattyl.

Planowane zamknięcie transakcji

Sprzedaż ma zostać zamknięta w trzecim kwartale 2024 roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie