a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowa dyrektorka oddziału Decorative

Nowa dyrektorka oddziału Decorative

W jednym z europejskich koncernów dojdzie do ważnych zmian kadrowych na wysokim szczeblu. Od sierpnia jego oddział farb dekoracyjnych będzie miał nową dyrektorkę.

Ana Henriques i Joe Devitt. Fot. arch. Hempel

Jako dyrektorka oddziału Decorative do zarządu wykonawczego firmy Hempel dołączy Ana Henriques. Stanowisko obejmie z dniem 1 sierpnia 2023.

Nowe spojrzenie na biznes Decorative

Do tej pory Ana Henriques pełniła funkcję globalnej wiceprezeski i szefowej działu Global Non-Alcoholic Business w AB InBev, największym wytwórcy piwa na świecie. Wcześniej pracowała dla koncernu PepsiCo w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Henriques jest z pochodzenia Brazylijką i obecnie mieszka w USA, w związku z nowym stanowiskiem przeprowadzi się jednak do Danii. Jak mówi Michael Hansen, prezes grupy Hempel oraz dyrektor generalny:

Bardzo cieszymy się, że jako grupa Hempel jesteśmy w stanie przyciągnąć doświadczone osoby pracujące na stanowiskach kierowniczych, takie jak Ana. Dzięki jej dużemu doświadczeniu w prowadzeniu i rozwijaniu marek na światowym rynku Ana z pewnością wniesie nowe spojrzenie na nasz biznes farb dekoracyjnych. Z radością witam ją w Hempel i w zarządzie wykonawczym.

Henriques stanie na czele oddziału Decorative, któremu odpowiada obecnie 36% przychodów ze sprzedaży całej grupy Hempel. Należą do niego m.in. takie marki jak Farrow & Ball, Crown Paints, Wattyl, Renaulac czy J.W. Ostendorf. Na stanowisku zastąpi Joego Devitta, który po ponad 30 latach w Crown Paints i Hempel podjął decyzję o przejściu na emeryturę.

Sens wspólnej misji

Ana Henriques wyraziła radość z powierzonego jej stanowiska. Jak mówi:

Tym, co wyróżnia Hempel jest nie tylko widoczna obecność na rynku, ale również fakt, że należy do Fundacji Hempel, nastawionej na wkład w rozwój społeczeństwa. Ten niezwykły aspekt silnie współgra z moimi osobistymi wartościami i zapewnia głębokie poczucie sensu naszej wspólnej misji.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie