a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent farb raportuje zrównoważone działania

Producent farb raportuje zrównoważone działania

Amerykański producent farb i powłok opublikował swój nowy raport w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma jest na dobrej drodze do realizacji swoich celów wyznaczonych na rok 2030.

Fot. geralt / pixabay.com

Swój raport w zakresie zrównoważonego rozwoju za lata 2020-2022 opublikował koncern Axalta Coating Systems. Firma prezentuje w nim postępy na drodze do realizacji swoich celów wyznaczonych na rok 2030 oraz potwierdza swoje niesłabnące zaangażowanie w bardziej zrównoważoną przyszłość.

Zrównoważony rozwój w centrum działań

Swoje cele Axalta realizuje, opracowując zrównoważone produkty dla swoich klientów, ograniczając ilość odpadów i emisję, tworząc korporacyjną kulturę wspierającą różnorodność i inkluzywność, realizując działania CSR oraz gwarantując etyczne zachowanie we wszystkich swoich oddziałach. Jak komentuje Chris Villavarayan, dyrektor generalny i prezes Axalty:

W Axalta czujemy się odpowiedzialni za to, by zrównoważony rozwój pozostał w centrum naszych działań we wszystkich oddziałach naszego biznesu. Rozwijamy, produkujemy i dostarczamy zrównoważone produkty dla naszych klientów, które pozwalają im realizować ich własne inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Chris Villavarayan dodaje, że mimo wyraźnych postępów wciąż pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Powstały w firmie zespół ESG Steering Committee and Sustainability Task Force ukierunkowuje działania w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz angażuje pracowników zatrudnionych na całym świecie w powstające wciąż inicjatywy.

Odpowiedzialna firma

W raporcie zaprezentowane zostały sukcesy, jakie udało się osiągnąć Axalcie w raportowanym okresie. Firma m.in. znalazła się w gronie America’s Most Responsible Companies Newsweeka w 2022, a także uzyskała korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju w przypadku 80% swoich nowych technologii i produktów.

Źródło: Axalta CS