a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent farb oceniony na piątkę przez CDP

Producent farb oceniony na piątkę przez CDP

Jeden z producentów farb doniósł, że został doceniony w ramach programu 2022 Supplier Engagement Rating CDP. Wyróżnione firmy charakteryzuje wyjątkowo sprawne działanie na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu wzdłuż swojego łańcucha dostaw.

Fot. RosZie / pixabay.com

Ocenę A w ramach programu 2022 Supplier Engagement Rating (SER) CDP otrzymała firma Hempel. Koncern został doceniony za działania wzdłuż łańcucha dostaw w ramach swojego programu Sustainable Procurement Programme, cele oparte o wiedzę naukową w zakresie Scope 3 oraz zrównoważone zarządzanie i raportowanie.

Paląca kwestia

Ranking CDP powstaje w opraciu o zestaw zagadnień z kwestionariusz Climate Change CDP, gdzie ważną rolę odgrywa zarządzanie emisją wzdłuż łańcucha dostaw. Jak mówi Martin Wiese, wiceprezes oddziału Sustainability w Hempel:

Cieszymy się, że intensywny wysiłek naszych pracowników i partnerów został doceniony przez podmiot zewnętrzny. Otrzymaliśmy w ten sposób potwierdzenie, że jesteśmy na dobrej drodze do ustalenia najlepszych praktyk w odniesieniu do jednej z najbardziej palących kwestii – przeciwdziałania zmianom klimatu.

Wiese dodaje, że kluczowym elementem zrównoważonej strategii Hempel jest ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Ponieważ duża część śladu węglowego firmy pochodzi z surowców, istotna jest ścisła współpraca z dostawcami.

Cele Hempel

W ramach swoich celów opartych o wiedzę naukową (Science-Based Targets) Hempel zobowiązał się do 2030 roku zredukować emisję wzdłuż całego łańcucha dostaw o 50%. Koncern zamierza również do roku 2026 ograniczyć emisję dwutlenku węgla pochodzącego z własnych operacji o 90% – zgodnie z limitami wymaganymi, by zatrzymać globalne ocieplenie na poziomie 1,5°C i zapobiec nieodwracalnym zmianom klimatu.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie