a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiCertyfikat ISCC dla producenta carbon black

Certyfikat ISCC dla producenta carbon black

Jeden z producentów pigmentu carbon black otrzymał ważny certyfikat – ISCC PLUS. Znalazł się dzięki niemu w elitarnym gronie firm, które oficjalnie w zrównoważony sposób produkują materiały do wykorzystania w ramach obiegu zamkniętego.

Fot. tookapic / pixabay.com

Mowa o koncernie Birla Carbon, certyfikat ISCC PLUS otrzymała zaś jego fabryka we Woszech. ISCC, czyli International Sustainability and Carbon Certification, to znak przyznawany różnego rodzaju materiałom, takim jak biomasa, odpady i materiały resztkowe, niebiologiczne surowce odnawialne czy materiały węglowe z recyklingu. W przypadku Birla Carbon dotyczy on nowej linii Continua™.

Cel – certyfikat dla wszystkich farbyk

Uzyskanie certyfikatu wpisuje się w strategię Birla Carbon, która ma doprowadzić firmę do zerowej emisji dwutlenku węgla przed rokiem 2050. Dyrektor grupy Birla Carbon oraz oddziału Chemicals w macierzystej Aditya Birla Group, dr Santrupt Misra, skomentował:

W związku z tym, że zainteresowanie zrównoważonymi produktami i zapotrzebowanie na nie rośnie, pierwszy certyfikat ISCC PLUS daje nam możliwość lepszego wsparcia klientów, zwłaszcza dzięki naszej linii produktów Continua™.

Dyrektor generalny firmy, John Loudermilk, podkreśla, że certyfikat jest potwierdzeniem zasad środowiskowo, ekonomicznie i społecznie zrównoważonej produkcji w zakładzie we Włoszech. Dodaje również, że ambicją Birla Carbon jest uzyskanie w najbliższej przyszłości znaku ISCC PLUS dla wszystkich swoich fabryk.

Nie pierwsze osiągnięcie

To nie pierwsze osiągnięcie potwierdzające, że Birla Carbon dużą wagę przywiązuje do zrównoważonego rozwoju. Niedawno firma otrzymała również platynowy medal EcoVadis.

Źródło: Birla Carbon