a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowy dodatek konserwujący w sprzedaży w Europie

Nowy dodatek konserwujący w sprzedaży w Europie

Na rynku pojawił się nowy dodatek do ochrony systemów wodorozcieńczalnych, takich jak dyspersje polimerowe i farby dekoracyjne. Zapewnia on dezynfekcję produktu i jego konserwację w puszce na długi czas.

Fot. arch. Sanitized

Sanitized® BDC od firmy Sanitized AG może być alternatywą dla pirytonianu cynku w sektorach rynku, gdzie obowiązują surowe regulacje dotyczące biocydów. Dzięki kombinacji trzech aktywnych składników o różnych sposobach działania zapewnia on optymalną wydajność nawet przy niskich stężeniach. To zaś pozwala ograniczyć czas produkcji, uprościć procesy oraz zwiększyć bezpieczeństwo produktu.

Dezynfekcja wody i konserwacja w puszce

Jak zapewnia wytwórca, Sanitized® BDC bardzo dobrze sprawdza się również do dezynfekcji wody w procesie produkcji farb. Jest odporny w różnych warunkach procesu, dlatego można go zastosować na dowolnym etapie.

W przypadku konserwacji farby i dyspersji polimerowej w puszce produkt również staje na wysokości zadania. Testy wykazały, że już przy koncentracji na poziomie 0,10% skutecznie powstrzymuje wzrost bakterii, drożdży i grzybów. Zakres stabilności pH dla produktu wynosi od 2 do 9.

Dostępny w Europie

Obecnie nowy produkt jest już dostępny w sprzedaży w Europie. Oprócz wymienionych korzyści zapewnia również inne zalety: doskonałą stabilność koloru oraz minimalny wpływ na środowisko.

Źródło: Sanitized AG