a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweProducent chemii z tytułem Best Employer for Women

Producent chemii z tytułem Best Employer for Women

Duży koncern chemiczny znalazł się na tworzonej przez Forbesa liście America’s Best Employers for Women. Wyróżnienie potwierdza, że firma tworzy środowisko pracy przyjazne dla kobiet.

Fot. arch. BASF

Tytuł America’s Best Employer for Women przypadł koncernowi BASF. Firma znalazła się na liście Forbesa już po raz drugi z rzędu. Wśród 400 podmiotów uwzględnionych w zestawieniu BASF uplasował się na 59. miejscu.

Przygotowywany co roku ranking Forbesa docenia pracodawców, którzy wspierają kobiety zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Jak mówi Krisanne Pook, wiceprezeska, dział People Services w BASF Corporation:

To wyróżnienie potwierdza niezmienne zaangażowanie BASF w tworzenie dobrego miejsca pracy dla kobiet, a także dla wszystkich, którzy chcą pracować w dynamicznym i integrującym środowisku. BASF tworzy przestrzeń, gdzie ludzie mogą się rozwijać, czuć się częścią grupy oraz budować więzi, dostarczając naszym klientom cenne innowacje.

Ranking Best Employers for Women powstaje w oparciu o niezależny sondaż przeprowadzony wśród 60 000 respondentów, będących pracownikami firm zatrudniających przynajmniej 1000 osób. W badaniu udział wzięło ponad 40 000 kobiet, które oceniły pracodawców, biorąc pod uwagę m.in. takie kryteria jak różnorodność, równość płac, elastyczność i urlop macierzyński. Firmy oceniane były również na podstawie reprezentacji kobiet na wysokich stanowiskach kierowniczych.

Źródło: BASF