a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProducent chemii kupuje energię słoneczną w USA

Producent chemii kupuje energię słoneczną w USA

Jeden z producentów chemii ogłosił podpisanie 30-letniego kontraktu na zakup energii od Convergent Energy and Power. Chodzi o 2 MW energii słonecznej, która zasili fabrykę w USA.

Fot. bernswaelz / pixabay.com

Zakupiona energia ze źródeł odnawialnych ma zostać wykorzystana przez firmę Nouryon. Pole paneli słonecznych, które mieścić się będzie bezpośrednio na terenie zakładu w Morris w stanie Illinois, ma być w pełni operacyjne w drugiej połowie 2024 roku. Jak komentuje Eduardo Nardinelli, starszy wiceprezes oddziału South America oraz Global Carbon Business Leader:

Cieszymy się z naszej pierwszej umowy na zakup energii na terenie zakładu w USA. To element naszego zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych. Podpisany kontrakt jest kolejnym krokiem na drodze do zwiększenia naszego śladu w zakresie odnawialnej energii.

Nouryon zamierza zredukować całkowitą emisję gazów cieplarnianych w Zakresie 1 i 2 do roku 2030 o 40% (w stosunku do roku 2019) oraz osiągnąć zerową emisję netto do 2050 roku. Więcej informacji na temat działań Nouryon w zakresie zrównoważonego rozwoju znaleźć można w specjalnej sekcji na stronie firmy.

Źródło: Nouryon