REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Primacol Professional wspiera Węglową

Produkty marki Primacol Professional zostaną wykorzystane przy remoncie powojskowego magazynu numer 10, który od 2011 r. jest siedzibą Transgranicznego Centrum Kultury Węglowa w Białymstoku. Tym samym producent chemii budowlanej marki Primacol, firma Unicell Poland Sp. z o.o., została oficjalnym sponsorem Węglowej.

Fot. TCK Węglowa, Magdalena Szorc

Rewitalizacja obejmie swoim zasięgiem wnętrza i elewacje magazynu numer 10 oraz jego otoczenie, a jej kolejne etapy zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która odbyła się 31 lipca br. na terenie obiektu. Na potrzeby planowanych prac przekazane zostaną farby emulsyjne i preparaty gruntujące marki Primacol Professional niezbędne do pomalowania ok. 6 tys. m2 powierzchni oraz farby posadzkowe marki Primacol Professional do pokrycia 3,5 tys. m2 podłóg. Współpraca nie kończy się jedynie na przekazaniu wspomnianej chemii. Dodatkowo firma Unicell Poland Sp. z o.o. wykorzysta swoją wiedzę i zaplecze technologiczne, aby farby były w jak najlepszym stopniu dostosowane do potrzeb obiektu, a tym samym miały istotny wpływ na zapewnienie estetyki i bezpieczeństwa jego przyszłych użytkowników.

-Bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć ideę Transgranicznego Centrum Kultury Węglowa – mówi Bartłomiej Sawulski, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju w firmie Unicell Poland sp. z o.o. Nasza współpraca rozpoczęła się już w zeszłym roku, jednak dopiero teraz wkracza w fazę decydującą. Zawsze chętnie uczestniczyliśmy w inicjatywach wspomagających działania tego typu. Naszym zdaniem biznes, aby był kompletny, musi iść w parze z kulturą.

Dzięki pracom budowlanym przeprowadzonym w najbliższych miesiącach Transgraniczne Centrum Kultury wzbogaci się o zmodernizowaną i w pełni wyposażoną salę koncertową oraz salę wystawową – o łącznej powierzchni niemal 1000 metrów kwadratowych. W budynku pojawią się nowe sieci i instalacje wewnętrzne, umożliwiające działalność całoroczną bez ograniczeń dla funkcjonalności i komfortu przebywających tu osób. Co istotne, prace zakładają pozostawienie zewnętrznego wystroju budynku – oprócz wymiany stolarki drzwiowej i okiennej oraz budowy zewnętrznych schodów i rampy dla niepełnosprawnych. Historyczny magazyn zachowa swoją estetykę i wartości architektoniczne, które należą do wizytówek Węglowej.

Fot. TCK Węglowa, Magdalena Szorc

Transgraniczne Centrum Kultury Węglowa to idea, za którą stoi pięć organizacji: stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno Społeczne, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ulicznej Engram, Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok, Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie i Podlaskie Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki Cho Bu Kan. Wymienione podmioty wspólnie, jako Federacja Węglowa, realizują działania wykorzystujące kreatywny potencjał mieszkańców miasta i odpowiadający na ich potrzeby. Współdziałając z władzami miasta oraz wszystkimi organizacjami i instytucjami kultury, tworzą unikatowy w skali Polski projekt artystyczno-obywatelski – różnorodne działania artystyczne, edukacyjne, przejmujące obywatelską odpowiedzialność za przestrzeń miejską, pod wspólną marką Transgraniczne Centrum Kultury Węglowa.

Primacol Professional to marka chemii budowlanej skierowanej zarówno do profesjonalnych wykonawców, jak i prywatnych odbiorców. Produkty wchodzące w skład oferty Primacol Professional dzielą się na następujące grupy: grunty, impregnaty, środki do ochrony drewna, preparaty czyszczące i dezynfekujące, kleje oraz farby. Stworzone w oparciu o zasadę „jakość, która działa!” znajdują zastosowanie na każdym etapie budowy, wykończenia i renowacji pomieszczeń. Wysoka specjalizacja, a jednocześnie komplementarność oferowanych produktów, których działanie skierowane jest ściśle do poradzenia sobie z konkretnym problemem, dają odbiorcom szeroki wachlarz możliwości zarówno przy wykorzystaniu jednostkowym, jak i działaniach systemowych. Za pomocą chemii Primacol Professional można w prawidłowy sposób przygotować podłoże pod wykończenie, bez trudu usunąć kłopotliwe, często zaschnięte zanieczyszczenia, trwale zabezpieczyć powierzchnię ścian, sufitów i fundamentów przed grzybem, wilgocią i zabrudzeniami, zaimpregnować wszelkie elementy drewniane czy wreszcie skutecznie przykleić tapetę na różnego rodzaju podłoży. Warto zauważyć, że produkty marki Primacol Professional, pomimo swojej profesjonalizacji, cechują się łatwością aplikacji i są przyjazne środowisku naturalnemu. Dzięki temu od lat cieszą się uznaniem wykonawców z całej Polski. Ich wysoka jakość została dostrzeżona również przez szereg fachowców z wielu państw Europy i Azji.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA