a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePracownicy BASF zebrali 2 mln € dla Ukrainy

Pracownicy BASF zebrali 2 mln € dla Ukrainy

Efekt zbiórki na rzecz Ukrainy, zorganizowanej przez BASF wśród pracowników, przerósł wszelkie oczekiwania. Zebrano ponad 2,1 mln €. To najwyższa kwota zebrana w ramach zbiórki pracowników w historii firmy.

Fot. janeb13 / pixabay.com

2 110 156 € – dokładnie taką imponującą kwotę uzbierali pracownicy BASF, przekazując ją Fundacji BASF w ramach inicjatywy #ColleaguesForUkraine. Firma podwoi zebraną sumę, co oznacza, że na rzecz dotkniętych wojną w Ukrainie przekazane zostanie ponad 4,2 mln €.

Niesamowity wyraz solidarności

Przekazana kwota będzie dodatkiem do 1 mln € darowanych przez BASF już pod koniec lutego. Zebrane przez pracowników pieniądze w 100% powędrują do pracowników BASF w Ukrainie. Druga połowa datku, dodana przez firmę, przekazana zostanie na rzecz wszystkich uchodźców za pośrednictwem UNO-Flüchtlingshilfe – narodowego partnera UNHCR (Agencji ONZ ds. Uchodźców) w Niemczech. Jak komentuje Tiberiu Dima, dyrektor zarządzający BASF Ukraine:

Jesteśmy kompletnie oszołomieni, dziękujemy z całego serca za tę niezwykłą chęć pomocy. Naszym kolegom w Ukrainie, z których wielu straciło wszystko, te pieniądze pomogą w zbudowaniu życia na nowo.

Dumę wyraził prezes zarządu BASF, Martin Brudermüller. Przyznał, że efekt zbiórki przerósł najśmielsze oczekiwania i w imieniu całego zarządu podziękował pracownikom za ten niesamowity wyraz solidarności. Wezwał również do jedności i dalszego stawiania czoła kryzysowi jako zespół.

Największa fala uchodźców od II WŚ

Peter Ruhenstroth-Bauer, dyrektor narodowy UNO-Flüchtlingshilfe, podkreślił, że w związku z wojną w Ukrainie mamy obecnie do czynienia z największą falą uchodźców w Europie od czasów II wojny światowej. Miliony ludzi już teraz szuka schronienia w sąsiednich krajach. Podziękował za pomoc uzyskaną od BASF:

Ogromna chęć pomocy i solidarność pracowników BASF jest imponująca i w imieniu całej Agencji ONZ ds. Uchodźców chciałbym podziękować każdemu z was. Dzięki waszemu zaangażowaniu możemy wesprzeć ludzi, którzy uciekli z Ukrainy oraz kraje sąsiadujące – w zapewnieniu im koniecznej pomocy.

Źródło: BASF