a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePPG wycofuje ofertę połączenia z AkzoNobel

PPG wycofuje ofertę połączenia z AkzoNobel

PPG ogłosił, że ostatecznie wycofuje się z propozycji połączenia z koncernem AkzoNobel. Decyzję podjęto w miniony czwartek, 2 czerwca, po długich debatach zarządu oraz konsultacjach z udziałowcami.

PPG AkzoNobel

Fot. DJ Empirical / Foter.com / CC BY-NC-SA

Amerykański koncern bezskutecznie usiłował dojść do porozumienia z zarządem AkzoNobel w sprawie połączenia obu firm od początku marca. Złożył kilka propozycji, uwzględniających zastrzeżenia holenderskiego koncernu, jednak żadna z nich nie spotkała się z zainteresowaniem.

W oświadczeniu prezesa PPG, Michaela McGarry’ego, czytamy, że w tygodniu poprzedzającym ostateczną decyzję zarząd amerykańskiego koncernu wystosował list, w którym raz jeszcze odpowiadał na wątpliwości zarządu AkzoNobel dotyczące połączenia obu firm. Zastrzeżenia te dotyczyły wartości wyznawanych przez obie korporacje, zagadnień prawnych, terminów realizacji transakcji oraz interesu udziałowców.

Oprócz tego firma PPG zadeklarowała, że otwarta jest na negocjacje w sprawie ceny. Zarząd holenderskiego koncernu nie odpowiedział jednak na ofertę, konsekwentnie odrzucał również próby kontaktu. Stąd decyzja o ostatecznym wycofaniu swojej propozycji.

Na koniec prezes McGarry podziękował wszystkim, którzy wsparli PPG podczas rozmów. Szczególną wdzięczność wyraził wobec swoich pracowników w zakładach w Holandii oraz udziałowców w tym kraju, którzy byli otwarci na możliwość połączenia obu firm.

Źródło: PPG