REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG wycofuje ofertę połączenia z AkzoNobel

PPG ogłosił, że ostatecznie wycofuje się z propozycji połączenia z koncernem AkzoNobel. Decyzję podjęto w miniony czwartek, 2 czerwca, po długich debatach zarządu oraz konsultacjach z udziałowcami.

PPG AkzoNobel

Fot. DJ Empirical / Foter.com / CC BY-NC-SA

Amerykański koncern bezskutecznie usiłował dojść do porozumienia z zarządem AkzoNobel w sprawie połączenia obu firm od początku marca. Złożył kilka propozycji, uwzględniających zastrzeżenia holenderskiego koncernu, jednak żadna z nich nie spotkała się z zainteresowaniem.

W oświadczeniu prezesa PPG, Michaela McGarry’ego, czytamy, że w tygodniu poprzedzającym ostateczną decyzję zarząd amerykańskiego koncernu wystosował list, w którym raz jeszcze odpowiadał na wątpliwości zarządu AkzoNobel dotyczące połączenia obu firm. Zastrzeżenia te dotyczyły wartości wyznawanych przez obie korporacje, zagadnień prawnych, terminów realizacji transakcji oraz interesu udziałowców.

Oprócz tego firma PPG zadeklarowała, że otwarta jest na negocjacje w sprawie ceny. Zarząd holenderskiego koncernu nie odpowiedział jednak na ofertę, konsekwentnie odrzucał również próby kontaktu. Stąd decyzja o ostatecznym wycofaniu swojej propozycji.

Na koniec prezes McGarry podziękował wszystkim, którzy wsparli PPG podczas rozmów. Szczególną wdzięczność wyraził wobec swoich pracowników w zakładach w Holandii oraz udziałowców w tym kraju, którzy byli otwarci na możliwość połączenia obu firm.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA