REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Na dobry sen – kolor

Większość z nas potrzebuje około siedmiu godzin snu, aby w trakcie dnia być produktywnym i chętnym do działania. Jakość swojego snu można poprawić kilkoma sposobami – na przykład… malując swoją sypialnię na niebiesko. Tak przynajmniej twierdzą autorzy sondażu dla portalu Travelodge.

dobry sen kolor sypialnia

Fot. PoshSurfside.com / Foter.com / CC BY-SA 2.0

Portal bookingowy Travelodge przeprowadził sondaż, który ustalić miał, jakie kolory w sypialni gwarantują głęboki i zdrowy sen. Przepytano 2000 brytyjskich rodzin, a więc była to niewielka próba, autorzy badania uzyskali jednak ciekawe obserwacje.

Niebieski i zielony – spokojne noce, łatwe poranki

Okazało się, że śpiochom najbardziej sprzyja kolor niebieski. Posiadacze niebieskich sypialni śpią w nocy średnio 7 godzin i 52 minuty, a do tego 58% z nich twierdzi, że regularnie budzi się szczęśliwe. Prawdopodobnie dlatego, że niebieski jest kolorem spokojnym, obniża ciśnienie krwi i tętno – sprzyja więc wyciszeniu i uśpieniu.

Na drugim miejscu znajdują się odcienie żółtego (7 godzin 40 minut), a następnie kolor zielony (7 godzin 36 minut). Do tego 22% osób śpiących w zielonych sypialniach deklaruje, że wstaje rano w optymistycznym nastroju. Na dobry sen możemy liczyć także w sypialni srebrnej (7 godzin 33 minuty), której posiadacze (22% odpowiedzi) są bardziej zmotywowani do ćwiczeń w swojej sypialni. Niezłym wyborem do pokoju, gdzie śpimy będzie również pomarańczowy (7 godzin 28 minut).

Kolorowe sypialnie, kolorowe sny

Najgorsze okazały się natomiast odcienie: fioletowy (5 godzin 56 minut), brązowy (6 godzin 5 minut) i szary (6 godzin 12 minut). Warto wziąć to pod uwagę – i skorzystać jeszcze z kilku rad dotyczących kolorów i ich wpływu na sen – przed urządzeniem swojej sypialni. By zagwarantować sobie… kolorowe sny.

Źródło: lifehacker.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA