a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Na dobry sen – kolor

Większość z nas potrzebuje około siedmiu godzin snu, aby w trakcie dnia być produktywnym i chętnym do działania. Jakość swojego snu można poprawić kilkoma sposobami – na przykład… malując swoją sypialnię na niebiesko. Tak przynajmniej twierdzą autorzy sondażu dla portalu Travelodge.

dobry sen kolor sypialnia

Fot. PoshSurfside.com / Foter.com / CC BY-SA 2.0

Portal bookingowy Travelodge przeprowadził sondaż, który ustalić miał, jakie kolory w sypialni gwarantują głęboki i zdrowy sen. Przepytano 2000 brytyjskich rodzin, a więc była to niewielka próba, autorzy badania uzyskali jednak ciekawe obserwacje.

Niebieski i zielony – spokojne noce, łatwe poranki

Okazało się, że śpiochom najbardziej sprzyja kolor niebieski. Posiadacze niebieskich sypialni śpią w nocy średnio 7 godzin i 52 minuty, a do tego 58% z nich twierdzi, że regularnie budzi się szczęśliwe. Prawdopodobnie dlatego, że niebieski jest kolorem spokojnym, obniża ciśnienie krwi i tętno – sprzyja więc wyciszeniu i uśpieniu.

Na drugim miejscu znajdują się odcienie żółtego (7 godzin 40 minut), a następnie kolor zielony (7 godzin 36 minut). Do tego 22% osób śpiących w zielonych sypialniach deklaruje, że wstaje rano w optymistycznym nastroju. Na dobry sen możemy liczyć także w sypialni srebrnej (7 godzin 33 minuty), której posiadacze (22% odpowiedzi) są bardziej zmotywowani do ćwiczeń w swojej sypialni. Niezłym wyborem do pokoju, gdzie śpimy będzie również pomarańczowy (7 godzin 28 minut).

Kolorowe sypialnie, kolorowe sny

Najgorsze okazały się natomiast odcienie: fioletowy (5 godzin 56 minut), brązowy (6 godzin 5 minut) i szary (6 godzin 12 minut). Warto wziąć to pod uwagę – i skorzystać jeszcze z kilku rad dotyczących kolorów i ich wpływu na sen – przed urządzeniem swojej sypialni. By zagwarantować sobie… kolorowe sny.

Źródło: lifehacker.com