REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG świętuje 50 lat farb Duranar

Mija 50 lat, odkąd farby Duranar od PPG pojawiły się na rynku. Od tego czasu posłużyły do zabezpieczenia wielu ikonicznych obiektów architektonicznych, takich jak Empire State Building w Nowym Jorku czy Piramida Luwru w Paryżu.

Duranar PPG

Fot. arch. PPG

Wprowadzone na rynek w roku 1967, produkty Duranar były jednymi z pierwszych farb PVDF (na bazie polifluorku winylidenu) dla metalowych elementów budowlanych. Ze względu jednak na swoje zalety szybko zyskały zaufanie klientów i zostały wykorzystane do zabezpieczenia wielu słynnych obiektów, takich jak Empire State Building w Nowym Jorku, Piramida Luwru w Paryżu, World Financial Center w Szanghaju, Petronas Towers w Kuala Lumpur czy Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland.

PPG stale rozwija technologię Duranar, aby jak najlepiej spełniała oczekiwania architektów i inwestorów. W ciągu tego półwiecza zastosowano w nich m.in. dodatek płatków metalicznych oraz pigmentów gwarantujących specjalne efekty estetyczne, dodano odbijające promieniowanie podczerwone pigmenty Ultra-Cool, które pozwalają zmniejszyć wydatki na klimatyzację, a także opracowano wersję proszkową farb Duranar, która wyróżniona została prestiżową nagrodą R&D 100 Award.

Koncern PPG właściwie spopularyzował użycie farb PVDF, po tym jak w połowie lat 60. przejął koncesję na żywice Kynar 500, opracowane przez przez Pennwalt Corp. Do dziś PPG pozostaje jedynym koncesjonariuszem tej żywicy, która stała się przemysłowym standardem. Nadaje ona bowiem powłoce doskonałą odporność na promieniowanie UV, mgiełkę solną, wilgotność, wysokie temperatury czy kwaśny deszcz. Niektóre spośród obiektów pokrytych 50 lat temu nadal wytrzymują działanie warunków atmosferycznych panujących w Południowej Florydzie.

Z okazji jubileuszu farby Duranar będą w tym roku prezentowane na wystawach i targach, dostępne również w specjalnych promocjach. Ponadto powstać ma specjalna strona internetowa ze zdjęciami i opisami obiektów pokrytych farbami. Powstanie również szereg artykułów i materiałów edukacyjnych.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA