REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

1001 sposobów, jak usunąć graffiti – eksperyment

Są różne sposoby, by usuwać graffiti. Pewien brytyjski artysta postanowił sprawdzić, jak wielką kreatywnością wykażą się w tym zakresie lokalne władze w jego mieście.

graffiti

Fot. Huh Magazine

W przypadku muru nie pokrytego farbą graffiti może być usunięte przy pomocy strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Ale jeśli mamy do czynienia z pomalowaną ścianą, taka opcja nie wchodzi w grę. W takim wypadku powstałe bazgroły są najczęściej zamalowywane.

Problem polega na tym, że nie zawsze użyty zostaje ten sam odcień farby… W ten sposób na ścianie powstają szpecące ciemne plamy, które prezentują się niekiedy jeszcze gorzej niż graffiti. Artysta MOBSTR postanowił przeprowadzić eksperyment i sprawdzić, jak z malunkami na ścianie poradzą sobie władze w jego mieście. Specjalnie wybrał budynek, który tylko częściowo pomalowany jest na czerwono.

Nie był pewien reakcji. Tymczasem w rezultacie między nim a lokalnymi władzami powstało coś w rodzaju dialogu… na ścianie. Obejrzyjcie poniższe zdjęcia i sami zobaczcie!

graffiti_1graffiti_2graffiti_3graffiti_4graffiti_5graffiti_6graffiti_7graffiti_8graffiti_9graffiti_10graffiti_11graffiti_12To tylko wybrany zestaw fotografii, dokumentujących eksperyment. Pełną serię znaleźć można na stronie huhmagazine.co.uk. „Cóż, jest to jakiś sposób, by zakończyć sprawę. Dzięki, koledzy, było fajnie” – pisze artysta w swoim ostatnim komunikacie namalowanym na ścianie. My też się ubawiliśmy!

Źródło: HUH.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA