a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG sponsorem turnieju Omega European Masters

PPG sponsorem turnieju Omega European Masters

Koncern PPG ogłosił, że będzie sponsorem tegorocznego turnieju golfowego Omega European Masters Golf Championship. Tym samym firma otrzymała wyłączne prawo do znaków markowych podczas rozgrywek w Szwajcarii, które transmitowane będą do prawie 500 mln domów przez 36 stacji telewizyjnych.

PPG Omega European Masters Golf Championship

Od lewej: Jean-Marie Greindl, starszy wiceprezes PPG (global architectural coatings) i dyrektor oddziału PPG Europe, Middle East and Africa, oraz Dyrektor Turnieju Omega European Masters Yves Mittaz. Fot. arch. PPG

Omega European Masters Golf Championship to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych w Europie. W tym roku odbędzie się on 7-10 września, w Crans-sur-Sierre Golf-Club w Crans-Montana w Szwajcarii.

PPG chętnie wspiera wydarzenia sportowe, ale nie tylko dlatego zarząd zdecydował się na sponsorowanie turnieju. Koncern od wielu lat współpracuje z firmą Acushnet, opracowując specjalne powłoki na jej piłki golfowe. Bo wbrew pozorom nie wszystko zależy od uderzenia, a odpowiednio dobrane powłoki pozwalają piłce polecieć wyżej i dalej – o czym pisaliśmy tutaj.

Yves Mittaz, Dyrektor Turnieju Omega European Masters Golf, zauważył, że ze względu na te związki PPG z golfem, rola koncernu jako sponsora jest naturalna. Podkreślił także, że dzięki swoim nowoczesnym technologiom PPG przyczynia się do rozwoju światowego sportu.

Źródło: PPG