REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ciemne ściany w sypialni – nie taki diabeł straszny…

Choć pomysł pomalowania ścian na ciemny kolor może się wydać ryzykowny, w sypialni sprawdzi się idealnie, tworząc przytulny nastrój. Wystarczy tylko pamiętać o kilku prostych zasadach.

ciemne ściany sypialnia

Fot. arch. Resene

Powyższą aranżację przygotowała stylistka wnętrz Vanessa Nouwens, współpracująca z marką Resene. Niedawno producent przekonywał do malowania na ciemne kolory elewacji, tym razem przyszedł czas na wnętrza.

Chłodne, a otulają

Na ścianach zastosowano głęboki odcień szarego (Resene Nocturnal w palecie firmy), zaś na podłodze – kolor szarozielony (Resene Viktor). W efekcie powstało wnętrze, które aż kusi, by się w nim schować przed światem. Jak działa ta sztuczka?

Choć szary i zielony są postrzegane jako chłodne kolory, stylistka wybrała odcienie o takiej głębi, że uzyskała efekt ciepła i otulenia. Kluczem jest też kontrast między ścianą a podłogą – jeśli wybierzesz kolory o różnej jasności, pokój nie będzie wydawał się klaustrofobiczny. Przeciwnie, dodasz mu optycznie przestrzeni. Na ciemnym tle wyjątkowo ładnie też prezentują się wszelkie jasne meble i dodatki – dlatego dopełnieniem wystroju są poduszki, doniczki oraz stolik w jaśniejszych odcieniach.

ciemne ściany sypialnia

Fot. arch. Resene

Jeśli się wahasz…

Podsumowując, oto kilka ważnych faktów na temat ciemnych ścian wg Resene:

  • czas, jaki spędzamy w sypialni, przypada głównie na porę nocną, kiedy jest ciemno – bez obaw można więc można tam pomyśleć o ciemniejszych ścianach, które pogłębią nastrój,
  • ciemne ściany to świetne tło dla obrazów i dekoracyjnych drobiazgów, które w jasnym wnętrzu często giną w powodzi bieli,
  • kontrast ciemnej ściany i jasnej podłogi dodaje pomieszczeniu charakteru, sprawia, że prezentuje się ono bardziej interesująco.

Jeśli mimo to masz obawy, wydaje ci się, że ciemna farba na ścianie będzie się prezentować przytłaczająco – pozostaw jasny sufit. I zadbaj o jasne meble, najlepiej w ciepłych odcieniach. Powodzenia!

Źródło: Resene

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA