a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG prognozuje: kolory samochodów 2018-2019

PPG prognozuje: kolory samochodów 2018-2019

Choć kolor ma dla nabywców samochodów coraz większe znaczenie, wciąż na świecie sprzedaje się najwięcej aut w konserwatywnych odcieniach, takich jak biały, czarny, szary czy srebrny – stanowią one 75% wszystkich sprzedanych pojazdów. Tak wynika z raportu przygotowanego przez PPG.

kolory samochodów 2018-2019 PPG

Fot. arch. PPG

Jak zapewnia jednak Jane E. Harrington, manager PPG, stylistka koloru w oddziale lakierów samochodowych OEM, producenci powinni jednak śmiało wykorzystywać swoją paletę odcieni i efektów. Pamiętając oczywiście o tym, aby dostosować swoją ofertę do aktualnej sytuacji na rynku oraz potrzeb potencjalnego nabywcy danego modelu auta. Co innego będzie odpowiadało zaaferowanym nowymi technologiami młodym, co innego – skoncentrowanemu na rodzinie starszemu pokoleniu.

Na podstawie obserwacji można przewidzieć, co będzie najbardziej modne w ciągu najbliższych 3-4 lat. A opcji, przy dzisiejszych możliwościach technologicznych, jest sporo – od intensywnych kolorów i wysokiego połysku po bardziej wysmakowane, perłowe odcienie. Dlatego też z myślą o producentach koncern PPG przygotował cztery palety reprezentujące najważniejsze trendy na lata 2018-2019.

Na jednym końcu tej kolorystycznej gamy jest zestaw Hyper HD, powstały z myślą o sportowych, naszpikowanych technologicznymi nowinkami autach w sam raz dla młodych kierowców, na drugim – pastelowa paleta Lucid Dreams, zupełnie inna bajka. Oczywiście trudno spodziewać się, że kolory te zdetronizują wszechobecną biel, ale za to stanowią ciekawą alternatywę dla znudzonych skalą szarości na światowych drogach.

Hyper HD – jasne odcienie i wykończenia o wysokim połysku, przywodzące na myśl ekspresję i dynamikę, nawiązujące do nowoczesnych technologii.

Hyper HD

Hyper HD

IM perfect – zestaw zainspirowany naturą, bogaty w zielenie, miedzi i brązy, czyli odcienie nietypowe w branży samochodowej; jest to więc propozycja dla indywidualistów, osób pragnących podkreślić swoją oryginalność.

IM Perfect

IM Perfect

Knight’s Watch – ciemne i nasycone odcienie, także metaliczne, wyrażające poczucie siły, pewności i bezpieczeństwa.

Knight's Watch

Knight’s Watch

Lucid Dreams – spokojna i delikatna paleta, składająca się głównie z kolorów pastelowych: metalicznych bieli, miętowych zieleni, złota, beżów i błękitów.

Lucid Dreams

Lucid Dreams

Źródło: PPG, The Car Connection, fot. arch. PPG