a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG otwiera fabrykę w Lipiecku

PPG otwiera fabrykę w Lipiecku

Koncern PPG dokonał oficjalnego otwarcia zakładu produkcyjnego w Lipiecku w Rosji. Obiekt produkował będzie 25 mln litrów farb rocznie, a dzięki inwestycji powstało 200 nowych miejsc pracy.

PPG fabryka w Lipiecku

Fot. arch. PPG

Budowa nowego zakładu kosztowała firmę 45 mln €. Oprócz części produkcyjnej, która specjalizować się będzie w lakierach samochodowych, powłokach opakowaniowych, farbach przemysłowych, ochronnych i morskich, w budynku mieszczą się pomieszczenia administracyjne oraz laboratoria techniczne.

Jak wyjaśnia Jean-Marie Greindl, starszy wiceprezes oddziału global architectural coatings oraz prezes PPG EMEA, inwestycja umożliwi lepszą obsługę klientów w Rosji i Europie Wschodniej. Przyczyni się także do umocnienia pozycji PPG na rynku EMEA.

Budowę nowej fabryki ogłoszono w roku 2013. Od tego czasu koncern włączył się w kilka lokalnych akcji w Lipiecku, m.in. w renowację tamtejszego sierocińca. Oprócz obiektu w Lipiecku firma ma fabrykę klejów i uszczelniaczy w Kołomnie, i również tam angażuje się społecznie – przekazała m.in. sporą dotację na rzecz lokalnej szkoły.

Źródło: PPG