REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG Industries przejmuje Comex

Koncern PPG Industries sfinalizował kupno meksykańskiego producenta farb architektonicznych Comex. Jest to druga największa transakcja w historii firmy.

PPG Comex

Comex to czołowy producent farb w Meksyku i Ameryce Środkowej.
Fot. waywuwei / Foter.com / CC-BY-NC-SA

Zakup firmy Comex kosztował PPG 2,3 mld $, czyli około 1,84 mld €. Dzięki temu posunięciu jednak północnoamerykański gigant farbiarski będzie mógł umocnić swoją pozycję w Meksyku i Ameryce Środkowej.

Comex to firma obecna na rynku od roku 1952, która od kilku lat utrzymuje się w czołówce rankingów największych producentów farb na świecie. Zatrudnia około 3900 osób, posiada osiem zakładów produkcyjnych i sześć ośrodków dystrybucji, zaś jej sprzedaż za rok 2013 wyniosła 800,77 mln €.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA