a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronnePPG Industries chwali się dobrymi wynikami

PPG Industries chwali się dobrymi wynikami

W opublikowanym na początku kwietnia raporcie PPG Industries podsumowuje swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2012 roku. "Dobre rezultaty to dowód wzrostu naszego potencjału na rynku" - twierdzi Charles E. Bunch, dyrektor generalny PPG.


Restrukturyzacja przedsiębiorstwa i działania związane z ochroną środowiska to główne wyzwania, przed którymi staje współcześnie PPG – właściciel polskiej marki farb Dekoral. Związane z planowanymi działaniami wydatki nie wpłynęły jednak znacząco na kondycję finansową przedsiębiorstwa, którego wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2012 roku przewyższyły wpływy z ostatnich trzech miesięcy roku 2011.
Zadowalające dochody są efektem między innymi obniżenia cen gazu w Stanach Zjednoczonych, jak również stabilizującymi się w ostatnim czasie warunkami dla prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju. Ponadto, łagodna zima oraz dające się zauważyć w poprzednich miesiącach ożywienie w branży budowlanej przyczyniły się do wzrostu dochodów przedsiębiorstwa. Szacuje się, że dobra passa na rynku wpłynie na wzrost wartości akcji przedsiębiorstwa w pierwszym kwartale 2012 roku o 2-7 centów.
Planowane przez przedsiębiorstwo działania restrukturyzacyjne mają na celu dostosowanie kosztów funkcjonowania do niełatwej wciąż sytuacji na międzynarodowym rynku finansowym. Zmiany odczuwalne będą dla ponad 2000 pracowników – także w Europie. Szacuje się, że działania te pozwolą zaoszczędzić PPG około 140 mln dolarów rocznie.

źródło: PPG, fot. : arch. PPG Industries