REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG świętuje 50 lat powłok elektroforetycznych

PPG ma powody do świętowania. Minęło właśnie 50 lat, od kiedy koncern jako pierwszy wprowadził do użytku technologię elektroforezy przy pokrywaniu części samochodowych OEM.

elektropowlekanie PPG

Fot. arch. PPG

Innowacja pojawiła się po raz pierwszy w fabryce Forda w Wixom w Stanach Zjednoczonych. Od roku 1963 uległa wielu udoskonaleniom i obecnie jest standardowym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Przyjazna środowisku, skuteczna i gwarantująca jednolitą grubość pokrycia technologia szturmem zdobyła przemysł samochodowy. Według danych z czerwca tego roku po światowych drogach jeździ już ponad 700 mln pojazdów wyprodukowanych z jej użyciem, a każdego dnia przybywa ich ok. 90 tysięcy (!).

W ostatnich latach z powłok elektroforetycznych korzystać mogą i inne sektory przemysłu. Modyfikacje procesu pozwoliły go zastosować także do ochrony sprzętów gospodarstwa domowego, komputerów, elektroniki i części mechanicznych.

Nie dziwią więc liczne wyróżnienia i nagrody, takie jak Presidential Green Chemistry Award od amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska, nagroda Automotive News PACE Award czy pozycja na liście 100 najważniejszych amerykańskich zdobyczy technologii „America Makes Best” magazynu Fortune.

Pięćdziesięciolecie wprowadzenia innowacji, która wyniosła koncern PPG na wyżyny świętowano w chińskiej siedzibie firmy w Szanghaju.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA