REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki silikonowe do 2020 – Grand View Research

Duże zapotrzebowanie ze strony branży samochodowej, sanitarnej i medycznej sprawi, że rynek powłok silikonowych będzie się w najbliższych latach szybko rozwijał – twierdzą w swoim nowym raporcie analitycy Grand View Research.

powłoki silikonowe

Elektronika to jeden z głównych obszarów zastosowań powłok silikonowych.
Fot. huangjiahui / Foter.com / CC-BY-SA

Powłoki silikonowe charakteryzują się wysoką stabilnością termiczną, niską reaktywnością, niskim przewodnictwem cieplnym i niską toksycznością. Ponieważ nie są palne, mogą być stosowane również w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

Z powodu tych zalet są chętnie stosowane w wielu różnych dziedzinach przemysłu. Dlatego też w ciągu najbliższych pięciu lat ich rynek będzie się szybko rozwijał. Jak przewidują specjaliści Grand View Research, największym wzięciem silikony będą się cieszyły w branży samochodowej, sanitarnej oraz w przemyśle morskim.

Wśród regionów świata zdecydowanie dominuje Azja i Pacyfik na czele z dwoma prężnie rozwijającymi się gospodarkami – chińską i indyjską. W tej części świata największą ilość powłok silikonowych pochłania budownictwo, motoryzacja i transport. Poza Azją dobre warunki dla producentów silikonów panować będą w Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Południowej Afryce.

Obok branży samochodowej, transportowej i budowlanej jednym z najważniejszych obszarów zastosowań silikonów staje się również medycyna. Triumfy święcą biokompatybilne powłoki silikonowe na systemy kontrolowanego uwalniania leków, a także na implanty (w tym rozruszniki serca).

Wśród najważniejszych producentów w raporcie wymienieni zostali Wacker Chemie, Dow Corning, Shin-Etsu Chemical, grupa China National Bluestar oraz Momentive Performance Materials.

Raport opublikowany został pod tytułem Silicone Coatings Market Analysis, Market Size, Application Analysis, Regional Outlook, Competitive Strategies And Forecasts, 2014 To 2020.

Źródło: Grand View Research

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA