a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoki silikonowe do 2020 – Grand View Research

Powłoki silikonowe do 2020 – Grand View Research

Duże zapotrzebowanie ze strony branży samochodowej, sanitarnej i medycznej sprawi, że rynek powłok silikonowych będzie się w najbliższych latach szybko rozwijał – twierdzą w swoim nowym raporcie analitycy Grand View Research.

powłoki silikonowe

Elektronika to jeden z głównych obszarów zastosowań powłok silikonowych.
Fot. huangjiahui / Foter.com / CC-BY-SA

Powłoki silikonowe charakteryzują się wysoką stabilnością termiczną, niską reaktywnością, niskim przewodnictwem cieplnym i niską toksycznością. Ponieważ nie są palne, mogą być stosowane również w urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

Z powodu tych zalet są chętnie stosowane w wielu różnych dziedzinach przemysłu. Dlatego też w ciągu najbliższych pięciu lat ich rynek będzie się szybko rozwijał. Jak przewidują specjaliści Grand View Research, największym wzięciem silikony będą się cieszyły w branży samochodowej, sanitarnej oraz w przemyśle morskim.

Wśród regionów świata zdecydowanie dominuje Azja i Pacyfik na czele z dwoma prężnie rozwijającymi się gospodarkami – chińską i indyjską. W tej części świata największą ilość powłok silikonowych pochłania budownictwo, motoryzacja i transport. Poza Azją dobre warunki dla producentów silikonów panować będą w Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Południowej Afryce.

Obok branży samochodowej, transportowej i budowlanej jednym z najważniejszych obszarów zastosowań silikonów staje się również medycyna. Triumfy święcą biokompatybilne powłoki silikonowe na systemy kontrolowanego uwalniania leków, a także na implanty (w tym rozruszniki serca).

Wśród najważniejszych producentów w raporcie wymienieni zostali Wacker Chemie, Dow Corning, Shin-Etsu Chemical, grupa China National Bluestar oraz Momentive Performance Materials.

Raport opublikowany został pod tytułem Silicone Coatings Market Analysis, Market Size, Application Analysis, Regional Outlook, Competitive Strategies And Forecasts, 2014 To 2020.

Źródło: Grand View Research