REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki posadzkowe do 2022 – Allied Market Research

Branża powłok posadzkowych ma świetne perspektywy rozwoju w najbliższych latach. Równocześnie coraz większego znaczenia nabierają powłoki pochodzenia naturalnego, otrzymywane dzięki zdobyczom biotechnologii.

powłoki posadzkowe raport Allied Market Research

Coraz bardziej w cenie są powłoki posadzkowe pochodzenia naturalnego, otrzymywane m.in. z różnego rodzaju olejów. Fot. the3cats / pixabay.com

Na całym świecie obserwuje się obecnie szybko postępującą industrializację i urbanizację, światowa populacja się rozrasta, rośnie zapotrzebowanie na budynki mieszkalne i infrastrukturę komercyjną, wiele krajów, zwłaszcza w Azji, ekonomicznie intensywnie się rozwija. Dlatego też w ostatnich 10-15 latach producenci powłok posadzkowych mieli powody do zadowolenia. Duże zapotrzebowanie na ich produkty gwarantuje także przemysł spożywczy, który potrzebuje wytrzymałych posadzek, łatwych do utrzymania w czystości.

Eko-powłoki – opłacalne i przyjazne środowisku

Jak zauważa Karandeep Singh Virdi z firmy Allied Market Research, która opublikowała niedawno nowy raport na ten temat, dzisiejsze powłoki posadzkowe muszą być nie tylko wytrzymałe, ale również opłacalne. Stąd też rosnące zainteresowanie produktami pochodzenia naturalnego – są one bowiem niezależne od surowców kopalnych, których ceny stale się wahają.

Powłoki posadzkowe pochodzenia biologicznego otrzymuje się z oleju rycynowego, sojowego, słonecznikowego, rzepakowego lub kwasu bursztynowego. Oprócz tego, że są one opcją korzystną cenowo, są również przyjazne środowisku, co doceniają klienci. Dlatego też wielu producentów posadzek podjęło już współpracę z firmami biotechnologicznymi i razem pracują nad naturalnymi poliuretanami.

Rynek w liczbach

Zgodnie z raportem Allied Market Research w roku 2015 przychody ze sprzedaży powłok posadzkowych wyniosły 1,498 mln €, do roku 2022 mają zaś wzrosnąć do 2,349 mln €. Rozwojowi rynku sprzyjają nowe technologie oraz wysokie zapotrzebowanie w Azji i Europie.

Jeśli chodzi o ilość – w roku 2015 światowa produkcja powłok posadzkowych wyniosła 761 kiloton, ale w roku 2022 ma już osiągnąć 1221 kiloton. Wartość europejskiego rynku tego typu powłok to 430 mln €. Konsumpcja powłok posadzkowych w Europie w roku 2015 wyniosła 219 kiloton, do roku 2022 ma jednak wzrosnąć do 351 kiloton.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA