REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Złoty lakier AkzoNobel na chińskich pociągach

Najnowsza generacja chińskich pociągów może się poszczycić pięknym złotym kolorem, opracowanym przez ekspertów AkzoNobel. Niezwykły odcień ma podkreślić unikatowość samego modelu, który może rozwinąć prędkość aż do 400 km/h!

złoty lakier AkzoNobel chińskie pociągi Golden Phoenix

Fot. arch. AkzoNobel

Mowa o pociągu Fuxing CR400BF, nazywanym Golden Phoenix. To fenomen – może osiągać nawet prędkość 400 km/h, a zużywa o 17% mniej energii niż poprzednie modele. Na razie powstały tylko dwa tego typu pojazdy, ale wkrótce ma zostać uruchomiona masowa produkcja.

Oddział Vehicle Refinishes AkzoNobel opracował z tej okazji specjalną złotą farbę. Powłoki koncernu zostały też zastosowane wewnątrz składu. AkzoNobel współpracuje z chińskim wytwórcą od roku 2005 i wiele jego produktów znalazło się już w użytku w sieci transportowej w Chinach – wcześniej posłużyły m.in. do pomalowania ośmiu linii metra w Szanghaju.

Po raz pierwszy jednak zastosowano tak nietypowy, złoty odcień – wcześniejsze modele miały bardziej neutralne barwy. Oprócz przykuwającego wzrok koloru lakier charakteryzuje się świetną odpornością, dzięki czemu Fuxingowi niestraszne będą wszelkie warunki pogodowe i zawrotne prędkości.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA