a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZłoty lakier AkzoNobel na chińskich pociągach

Złoty lakier AkzoNobel na chińskich pociągach

Najnowsza generacja chińskich pociągów może się poszczycić pięknym złotym kolorem, opracowanym przez ekspertów AkzoNobel. Niezwykły odcień ma podkreślić unikatowość samego modelu, który może rozwinąć prędkość aż do 400 km/h!

złoty lakier AkzoNobel chińskie pociągi Golden Phoenix

Fot. arch. AkzoNobel

Mowa o pociągu Fuxing CR400BF, nazywanym Golden Phoenix. To fenomen – może osiągać nawet prędkość 400 km/h, a zużywa o 17% mniej energii niż poprzednie modele. Na razie powstały tylko dwa tego typu pojazdy, ale wkrótce ma zostać uruchomiona masowa produkcja.

Oddział Vehicle Refinishes AkzoNobel opracował z tej okazji specjalną złotą farbę. Powłoki koncernu zostały też zastosowane wewnątrz składu. AkzoNobel współpracuje z chińskim wytwórcą od roku 2005 i wiele jego produktów znalazło się już w użytku w sieci transportowej w Chinach – wcześniej posłużyły m.in. do pomalowania ośmiu linii metra w Szanghaju.

Po raz pierwszy jednak zastosowano tak nietypowy, złoty odcień – wcześniejsze modele miały bardziej neutralne barwy. Oprócz przykuwającego wzrok koloru lakier charakteryzuje się świetną odpornością, dzięki czemu Fuxingowi niestraszne będą wszelkie warunki pogodowe i zawrotne prędkości.

Źródło: AkzoNobel