a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta szkoli uczniów w centrum w Broniszach

Axalta szkoli uczniów w centrum w Broniszach

Kilkunastu uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu wzięło udział w profesjonalnym szkoleniu dla lakierników w centrum szkoleniowym Axalta Coating Systems w Broniszach koło Warszawy. Była to część nagrody za zwycięstwo w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Lakierników.

Axalta szkolenie uczniowie

Fot. arch. Axalta Coating Systems

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Lakierników odbyły się 7 kwietnia tego roku w ramach Poznań Motor Show. Partnerem wydarzenia była Axalta, producent materiałów lakierniczych marki Cromax. Spośród 20 dwuosobowych drużyn, które wzięły udział w zawodach, najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu – Robert Binaś i Daniel Mańkowski.

W nagrodę wraz z grupą kilkunastu kolegów ze szkoły zwycięzcy zostali zaproszeni na całodniowe szkolenie w centrum Axalty. Jak mówi Adrian Dekowski z Fundacji Cooperatio, pomysłodawca i organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Lakierników, szkolenie to ważne wsparcie dla szkół, którym trudno jest uczyć najnowszych technologii lakierniczych z powodu braku dostępu do materiałów i sprzętu. Dla większości uczniów wizyta w centrum Axalty w Broniszach była pierwszym kontaktem z profesjonalnym lakiernictwem.

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy pracowali z materiałami Cromax, sprzętem lakierniczym Anest Iwata oraz systemem polerskim firmy Rupes.

Źródło: Cromax

Dowiedz się więcej o firmie