REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun radzi sobie na trudnym rynku na początku 2017

Po pierwszych czterech miesiącach roku Jotun mógł się pochwalić dobrymi wynikami w sektorze farb dekoracyjnych, sytuacja wygląda jednak gorzej w oddziale farb przemysłowych i morskich. Rosnące ceny surowców, niekorzystne efekty walutowe, mała aktywność przemysłu stoczniowego – to wszystko stanowi dla firmy spore wyzwanie.

Jotun

Fot. kjelljoran / Foter.com / CC BY-NC-SA

Przychody operacyjne norweskiego koncernu ukształtowały się na poziomie 5,34 mld NOK, co oznacza spadek o 2,6% w stosunku do analogicznego okresu w minionym roku. Zysk operacyjny wyniósł 670 mln NOK (w porównaniu z zeszłorocznym 935 mln NOK). Zwiększona sprzedaż farb dekoracyjnych nie jest w stanie zrekompensować strat w sektorze morskim, a do pogorszenia wyników przyczynił się również słabszy niż w ubiegłym roku kurs korony norweskiej.

Jak zapewnia jednak prezes Morten Fon, zarząd jest przygotowany na dalszy kryzys w branży morskiej i równocześnie dostrzega okazje do rozwoju na innych rynkach. Szczególne nadzieje wiąże z farbami dekoracyjnymi, które obecnie świetnie się sprzedają, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie oraz w Azji Południowo-Wschodniej.

Ponadto, ponieważ powstaje dziś niewiele nowych statków, producent kładzie nacisk na wyroby do konserwacji. W maju firma wprowadziła do sprzedaży pierwszy system do konserwacji offshore aplikowany wałkiem lub pędzlem, spełniający standard NORSOK.

Nie zrażając się niekorzystną sytuacją na rynku, Jotun podejmuje także stale nowe inwestycje. Ostatnie z nich to m.in. nowe fabryki na Filipinach, w Birmie i Malezji, a także nowa siedziba i centrum badawcze w rodzimej Norwegii.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA