a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneProdukcja farb antykorozyjnych i okrętowych PPG w Polsce

Produkcja farb antykorozyjnych i okrętowych PPG w Polsce

PPG Industries rozpoczęło produkcję powłok ochronnych i okrętowych w zakładzie produkcyjnym w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka, która wcześniej specjalizowała się w farbach architektonicznych, obecnie będzie dostarczać produkty ochronne dla przemysłu stoczniowego i paliwowo-energetycznego.

PMC PPG

Ceremonia otwarcia zakładu w Ostrowie Wielkopolskim. Wstęgę przecinają (od lewej): Andrzej Suchecki, dyrektor stoczni Centromost Płock (jednego z klientów PPG), Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa, oraz Tim Knavish, dyrektor oddziału PMC PPG. Fot. arch. PPG

Tim Knavish, wiceprezes PPG stojący na czele oddziału PMC (Protective and Marine Coatings), tak skomentował uruchomienie produkcji farb ochronnych w Polsce:

Fabryka w Ostrowie jest zasadniczym elementem naszej strategii rozwoju w tym regionie. Stanowi obecnie jeden z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych zakładów produkcyjnych PPG, zmiana jego profilu pozwoli nam natomiast wzmocnić naszą pozycję na szybko się rozwijającym rynku środkowo- i wschodnioeuropejskim.

Od tej pory zakład specjalizować się będzie w ochronnych produktach epoksydowych, alkidowych, akrylowych, cynkowych i poliuretanowych do zastosowań przemysłowych. Jednostka wytwarzająca farby architektonicznie została przeniesiona do Wrocławia, gdzie mieści się jeden z największych kompleksów produkcyjnych PPG na świecie.

Oddział PMC PPG jest światowym liderem w produkcji powłok ochronnych dla przemysłu morskiego i lądowego. Jego produkty, należące do marek Sigma Coatings® czy Amercoat®, zabezpieczają obiekty przemysłowe na całym świecie. Więcej informacji na temat PMC PPG znaleźć można na stronie www.ppgpmc.com.

Źródło: PPG