REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Produkcja farb antykorozyjnych i okrętowych PPG w Polsce

PPG Industries rozpoczęło produkcję powłok ochronnych i okrętowych w zakładzie produkcyjnym w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka, która wcześniej specjalizowała się w farbach architektonicznych, obecnie będzie dostarczać produkty ochronne dla przemysłu stoczniowego i paliwowo-energetycznego.

PMC PPG

Ceremonia otwarcia zakładu w Ostrowie Wielkopolskim. Wstęgę przecinają (od lewej): Andrzej Suchecki, dyrektor stoczni Centromost Płock (jednego z klientów PPG), Jarosław Urbaniak, prezydent Ostrowa, oraz Tim Knavish, dyrektor oddziału PMC PPG. Fot. arch. PPG

Tim Knavish, wiceprezes PPG stojący na czele oddziału PMC (Protective and Marine Coatings), tak skomentował uruchomienie produkcji farb ochronnych w Polsce:

Fabryka w Ostrowie jest zasadniczym elementem naszej strategii rozwoju w tym regionie. Stanowi obecnie jeden z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych zakładów produkcyjnych PPG, zmiana jego profilu pozwoli nam natomiast wzmocnić naszą pozycję na szybko się rozwijającym rynku środkowo- i wschodnioeuropejskim.

Od tej pory zakład specjalizować się będzie w ochronnych produktach epoksydowych, alkidowych, akrylowych, cynkowych i poliuretanowych do zastosowań przemysłowych. Jednostka wytwarzająca farby architektonicznie została przeniesiona do Wrocławia, gdzie mieści się jeden z największych kompleksów produkcyjnych PPG na świecie.

Oddział PMC PPG jest światowym liderem w produkcji powłok ochronnych dla przemysłu morskiego i lądowego. Jego produkty, należące do marek Sigma Coatings® czy Amercoat®, zabezpieczają obiekty przemysłowe na całym świecie. Więcej informacji na temat PMC PPG znaleźć można na stronie www.ppgpmc.com.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA