a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishPowłoki elektroforetyczne badane w nowym ośrodku

Powłoki elektroforetyczne badane w nowym ośrodku

W Europie powstał nowy ośrodek badań powłok elektroforetycznych. Dzięki niemu producent będzie mógł ściśle dostosować technologię powlekania do potrzeb klienta.

Fot. arch. BASF

Nowe centrum badań powłok elektroforetycznych otworzyła firma BASF Coatings. Znajduje się ono na terenie jej siedziby w Münster-Hiltrup w Niemczech. Jak podaje Mathias Schöttke, dyrektor zarządzający BASF Coatings, budowa nowego obiektu kosztowała 15 mln €.

Symulacja procesów klientów

Ze względu na pracowników duży nacisk położono zarówno na jakość i wydajność procesu powlekania, jak i na ergonomię i bezpieczeństwo tego procesu. Frank Naber, kierownik działu Automotive OEM Coatings Solutions EMEA w BASF Coatings, dodaje:

W naszym nowym ośrodku możemy symulować procesy naszych klientów z uwzględnieniem różnych systemów powłok. Możemy powlekać poddane obróbce wstępnej oryginalne części samochodowe klientów w warunkach ich własnych linii lakierniczych w 2000-litrowym zbiorniku i sieciować w piecu komorowym. Części, o których mowa, to na przykład drzwi, zderzaki czy maski.

Oprócz tego nowy obiekt ma dwa stanowiska ultrafiltracji i filtracji, na których możliwe jest testowanie jakości i stabilności nowych e-powłok w warunkach klienta. Wszystko to sprzyja uzyskaniu przez klienta pożądanej jakości.

Technologia zastosowana na 100 mln pojazdów

Proces powlekania elektroforetycznego chroni powierzchnie, krawędzie i zagłębienia karoserii przed korozją oraz wyrównuje podłoże poddane wstępnej obróbce, przygotowując je na warstwy lakieru. W ośrodku wykorzystywana będzie przede wszystkim technologia e-powłoki CathoGuard® 800, która została już zastosowana na ponad 100 mln pojazdów na całym świecie. Do jej zalet należy m.in. brak w składzie organicznych związków cyny oraz bardzo niska zawartość rozpuczalnika.

Źródło: BASF