a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweButelki PET źródłem surowców do produkcji farb proszkowych

Butelki PET źródłem surowców do produkcji farb proszkowych

Założone w Hiszpanii konsorcjum bada możliwości recyklingu PET w celu odzyskania monomerów, które posłużyłyby jako surowiec do produkcji żywic dla farb proszkowych. Do projektu dołączyła firma Arkema.

Fot. 饿狐网www_ewhooo_com / pixabay.com

Wraz z konsorcjum firm Arkema bada możliwości recyklingu materiału PET (pochodzącego z butelek i innych plastikowych elementów) pod kątem odzyskania monomerów, które mogłyby zostać wykorzystane jako surowce do produkcji bardziej przyjaznych środowisku żywic poliestrowych dla branży farb proszkowych.

Projekt, który pasował do Arkemy

Projekt, zatytułowany Suschempol, prowadzony jest przez Hiszpańską Najwyższą Radę Badań Naukowych (CSIC). Zapoczątkowany został przez hiszpańskie Ministerstwo Nauki i Innowacji oraz Państwową Agencję Badawczą (Agencia Estatal de Investigación) jako część inicjatywy NextGenerationEU. Jak komentuje Neil Tariq, globalny dyrektor biznesu Coating Resins w firmie Arkema:

Ten projekt pasował do Arkemy. Jako czołowy dostawca żywic poliestrowych dla technologii wolnych od rozpuszczalników farb proszkowych, nieustannie poszukujemy nowych ścieżek, współpracy i badań, które pomogą zwiększyć stopień cyrkularności naszych produków. Cieszą nas długoterminowe cele projektu i mamy nadzieję, że w najbliższych latach będziemy mogli podzielić się z naszymi klientami i partnerami opracowanymi w ten sposób innowacjami.

Arkema podkreśla, że jest liderem pod względem oferty farb proszkowych. Obok technologii wodorozcieńczalnej, UV/LED/EB oraz systemów o wysokiej zawartości części stałych, powłoki proszkowe stanowią ważny sektor rozwiązań o niskiej emisji LZO.

Wysoka jakość przy minimum energii

Farby proszkowe stosowane są jako zrównoważone rozwiązanie w wielu wymagających branżach, takich jak sprzęt gospodarstwa domowego, meble, samochody, obiekty sportowe i inne. Proces powlekania proszkowego pozwala uzyskać wysokiej jakości wykończenie przy równoczesnym zużyciu minimum energii oraz wygenerowaniu minimalnej ilości odpadów.

Źródło: Arkema