a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoka na puszki bohaterką naszych czasów

Powłoka na puszki bohaterką naszych czasów

Obecnie, gdy tak duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo i możliwość recyklingu opakowań, powłoki na puszki nabierają szczególnego znaczenia. Jeden z dużych amerykańskich producentów przygotował na ten temat specjalną publikację.

Fot. pasja1000 / pixabay.com

Nowa publikacja jest dziełem oddziału Packaging Coatings koncernu Sherwin-Williams. Zatytułowana jest Can Coatings: Unlocking the Future of Sustainable Packaging i opisuje kluczową rolę, jaką powłoki odgrywają z punktu widzenia przyszłości zrównoważonych opakowań na europejski rynek żywności, napojów i artykułów gospodarstwa domowego.

Powłoki a ochrona puszki przed korozją

Publikacja poświęca uwagę m.in. zabezpieczaniu puszki przed korozją i roli, jaką w tym procesie odgrywa powłoka – na przykładzie powłoki valPure V70 od Sherwin-Williams, która oferuje bezkonkurencyjną ochronę przed korozją. Jak mówi Sarah Dubail, starsza specjalistka ds. regulacji w firmie:

Obecnie, gdy organy regulacyjne proponują przepisy coraz bardziej ograniczające wykorzystanie produktów na bazie BPA, udziałowcy w branży powinni przyjrzeć się swoim powłokom na puszki. valPure V70 to ceniona na świecie wolna od BPA powłoka będąca owocem dziesięciu lat badań i zaprojektowana by zapewnić standard powłok epoksydowych.

Tematem publikacji jest również wartość metalowych puszek z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Puszki są bezpieczną formą opakowania, którą można recyklować w nieskończoność. Tym ważniejsze jest ich zabezpieczanie przy pomocy odpowiednio zaprojektowanych powłok.

Do pobrania ze strony producenta

Publikacja Sherwin-Williams dotycząca powłok na puszki liczy 13 stron. Jest dostępna w formie elektronicznej do pobrania ze strony producenta.

Źródło: coatingsworld.com