a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowa dyrektorka ds. finansów w szwedzkim koncernie

Nowa dyrektorka ds. finansów w szwedzkim koncernie

W jednym z europejskich koncernów doszło do zmiany na wysokim stanowisku kierowniczym. Firma ma nową dyrektorkę ds. finansów.

Fot. arch. Perstorp

W dniu 1 marca Monica Jönsson objęła funkcję dyrektorki ds. finansów w Perstorp. Do tej pory zajmowała w firmie różne stanowiska, w tym również zastępczyni dyrektora ds. finansów.

Nietypowa ścieżka

Monica Jönsson dołączyła do zespołu Perstorp w 2018 roku i w trakcie pierwszych lat w firmie zajmowała się optymalizacją procesu oraz rozwijaniem w firmie strategii Integrated Business Planning. Jak komentuje świeżo upieczona dyrektorka ds. finansów:

Nie mam za sobą tradycyjnej ścieżki prowadzącej do funkcji CFO, ale na poprzednich stanowiskach pracowałam z dużymi sektorami firmy, dlatego mam dużą wiedzę na temat tego, jak działają i jak są ze sobą połączone. Biorąc pod uwagę to oraz mój wgląd w wyniki finansowe, instynktownie wiem, na czym powinniśmy się skupić w różnych środowiskach biznesowych, z jakimi obecnie się mierzymy.

Do działu finansowego Monica dołączyła w 2021 roku jako zastępczyni kierownika Business Planning & Controlling. Od roku 2022 była zastępczynią dyrektora ds. finansów.

Wykształcenie i kariera

Monica Jönsson ukończyła zarządzanie przemysłowe i inżynierę na Lund University. Zanim rozpoczęła karierę w Perstorp, przez dziesięć lat zarządzała łańcuchem dostaw w Gambro and Baxter International oraz przez trzy lata zajmowała się planowaniem globalnego zaopatrzenia w Tetra Pak.

Źródło: Perstorp