a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNiemiecki dystrybutor przejmuje firmę z Azji

Niemiecki dystrybutor przejmuje firmę z Azji

Niemiecki koncern dystrybujący środki chemiczne ogłosił przejęcie dystrybutora działającego w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Oznacza to dla niego ekspansję na kluczowych rynkach.

Fot. akenarinc / pixabay.com

Firma Brenntag ogłosiła przejęcie grupy Aik Moh, oferującej szeroką gamę chemii przemysłowej. Grupa dysponuje też dużymi możliwościami przepakowywania, magazynowania oraz wsparcia logistycznego w obszarze Azji Południowo-Wschodniej.

Ekspansja na kluczowych rynkach

Przejęcie oznacza dla Brenntag ekspansję na kluczowych rynkach Azji i Pacyfiku, takich jak Singapur, Malezja, Indonezja czy Filipiny. Jak komentuje Steven Terwindt, członek zarządu Grupy Brenntag oraz dyrektor operacyjny Brenntag Essentials:

Przyłączając grupę Aik Moh do Brenntag Essentials realizujemy naszą strategię „Strategy to Win“ w regionie APAC, wzmacniając lokalną i regionalną sieć dystrybucyjną w regionie Azji i Pacyfiku, zwiększając możliwości w zakresie dostarczania towaru do końcowego odbiorcy oraz rozbudowując portfolio usług w zakresie łączenia i mieszania.

Kah Moh Tan, prezes grupy Aik Moh, podkreśla, że jego firma zdołała rozwinąć się z przedsiębiorstwa zatrudniającego pięć osób w specjalistę dystrybucji chemii z zakładami i organizacją sprzedażową w kilku krajach. Naturalnym kolejnym krokiem jest przyłączenie się do globalnego lidera dystrybucji na rynku chemicznym.

Oferta grupy

Grupa Aik Moh powstała w 1980 roku, ma siedzibę w Singapurze i posiada dziewięć zakładów w czterech krajach. Dystrybuuje przede wszystkim rozpuszczalniki, glikole oraz mieszanki dla klientów z regionu Azji Południowo-Wschodniej. Produkty te stosowane są w różnych branżach, takich jak farby i powłoki, oczyszczanie wody, czyszczenie chemiczne, budownictwo czy przemysł olejowo-gazowy.

Tym, co zapowiada obiecującą współpracę z Brenntag, jest również podejście grupy do zrównoważonego rozwoju. Dużą część jej oferty stanowią produkty otrzymane z odnawialnych surowców, zaś w planach jest instalacji paneli słonecznych na kilku zakładach.

Źródło: Brenntag