a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPospolite Ruszenie w walce z miejską brzydotą

Pospolite Ruszenie w walce z miejską brzydotą

Uważasz, że w polskich miastach króluje szpetota? Nie możesz patrzeć na krzykliwe, tęczowe elewacje straszące na niemal każdym miejskim blokowisku? Czas na Pospolite Ruszenie! Przyłącz się do akcji i pomóż w walce z królującym na polskich osiedlach wirusem złego smaku.

Pospolite Ruszenie

Blok w Wołowie. Diagnoza: Kolorowy trąd. Fot. Pospolite Ruszenie

Twórcą inicjatywy Pospolite Ruszenie jest wrocławski muzyk L.U.C, którzy do współpracy zaprosił znanego rapera Sokoła. Razem artyści nagrali klip promujący akcję, która ma na celu wyparcie z miejskich blokowisk wszechobecnego bezguścia, przejawiającego się w postaci krzykliwych, cukierkowych elewacji straszących nieprawdopodobnymi zestawieniami kolorów. Blokowiska „kokietują jak wymalowane 60-letnie tirówki na krajowej szosie” – grzmią inicjatorzy akcji. „Paski, kółka, trójkąty i zygzaki w kolorze majtek dozorczyni na seledynowym lub morelowym tle to norma” – ubolewa Sokół.

Zaczęło się od happeningów w warszawskiej dzielnicy Targówek i wrocławskim Gaju w czerwcu 2011. Ogłoszono wówczas również konkurs na projekt elewacji bloku przy ulicy Przestrzennej we Wrocławiu, w którym wzięło udział ponad 50 artystów, także spoza Polski. Dzięki temu o akcji zrobiło się głośno. Jury uznało, że najlepiej prezentuje się projekt Aleksandry Midor i Mateusza Przybyłowskiego – świeża, stonowana propozycja będąca kompromisem między szaleństwem artystycznej wizji a możliwościami spółdzielni i oczekiwaniami mieszkańców:

Fot. Pospolite Ruszenie

Inicjatorzy Pospolitego Ruszenia zachęcają do angażowania się w akcję i nadsyłania zdjęć budynków, które rozpaczliwie wołają o nową, miłą dla oka elewację. Jesteśmy Pokoleniem Remontu – przekonuje L.U.C. Musimy wspólnie pozbyć się postsowieckich naleciałości i wirusa złego smaku, toczącego polskie miasta.

Nie dostrzegasz problemu? Zajrzyj na galerię zarażonych budynków, przestudiuj diagnozy i… pomóż polskim blokowiskom wyzdrowieć!

Źródło: pospoliteruszenie.com