a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePosadzka Sika w obiekcie Rezerwatu Żubrów

Posadzka Sika w obiekcie Rezerwatu Żubrów

Produkty Sika zostały wykorzystane w Pawilonie Edukacyjnym, nowym budynku na terenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym. Inwestor uznał, że posadzka producenta najlepiej sprawdzi się obiekcie.

Sika Rezerwat Pokazowy Żubrów

Fot. arch. Sika

Pawilon Edukacyjny to obiekt o powierzchni ok. 1000 m², wyposażony w nowoczesną, ekologiczną infrastrukturę. Posiada m.in. panele fotowoltaiczne, system odzysku wody deszczowej, pompę ciepła oraz biologiczną oczyszczalnię ścieków.

Zgodnie z tą strategią posadzka również miała być produktem przyjaznym środowisku. Ponadto inwestor oczekiwał, że będzie trwała oraz łatwa do utrzymania w czystości. Zależało mu również na krótkim czasie realizacji, a aplikacja musiała się odbyć w trudnych warunkach – na świeżym, 10-dniowym podłożu, o wilgotności ok. 6%, w okresie jesienno-zimowym.

Ostatecznie wybrano posadzkę Sikafloor-260 PurCem w kolorze RAL 7046, odcieniu szarego, i o grubości 2 mm. Produkt nie zawiera LZO i jest bezzapachowy. Do wypełnienia szczelin posłużył elastyczny, odporny mechanicznie materiał poliuretanowy Sikaflex PRO 3.

Sika posadzka Rezerwat Pokazowy Żubrów

Fot. arch. Sika

Źródło: Sika