REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Posadzka Sika w obiekcie Rezerwatu Żubrów

Produkty Sika zostały wykorzystane w Pawilonie Edukacyjnym, nowym budynku na terenie Rezerwatu Pokazowego Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym. Inwestor uznał, że posadzka producenta najlepiej sprawdzi się obiekcie.

Sika Rezerwat Pokazowy Żubrów

Fot. arch. Sika

Pawilon Edukacyjny to obiekt o powierzchni ok. 1000 m², wyposażony w nowoczesną, ekologiczną infrastrukturę. Posiada m.in. panele fotowoltaiczne, system odzysku wody deszczowej, pompę ciepła oraz biologiczną oczyszczalnię ścieków.

Zgodnie z tą strategią posadzka również miała być produktem przyjaznym środowisku. Ponadto inwestor oczekiwał, że będzie trwała oraz łatwa do utrzymania w czystości. Zależało mu również na krótkim czasie realizacji, a aplikacja musiała się odbyć w trudnych warunkach – na świeżym, 10-dniowym podłożu, o wilgotności ok. 6%, w okresie jesienno-zimowym.

Ostatecznie wybrano posadzkę Sikafloor-260 PurCem w kolorze RAL 7046, odcieniu szarego, i o grubości 2 mm. Produkt nie zawiera LZO i jest bezzapachowy. Do wypełnienia szczelin posłużył elastyczny, odporny mechanicznie materiał poliuretanowy Sikaflex PRO 3.

Sika posadzka Rezerwat Pokazowy Żubrów

Fot. arch. Sika

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA