a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Porsche na ścianie

Ściana w kolorze Porsche? Teraz to możliwe! Ikoniczna marka samochodów połączyła siły z firmą Backdrop, dzięki czemu powstała kolekcja farb ściennych w czterech niezwykłych odcieniach.

Fot. arch. Backdrop

Farby ścienne w barwach Porsche są efektem współpracy niemieckiego wytwórcy samochodów z producentem farb Backdrop. Cztery wybrane odcienie to kolory najbardziej rozpoznawalnych samochodów sportowych marki Porsche.

Urodzinowa kolekcja

Limitowana kolekcja powstała z okazji 75. urodzin marki Porsche i będzie dostępna tylko do końca roku poprzez stronę Backdrop. Jak mówi współzałożycielka Backdrop, Natalie Ebel:

Wszystko, co robimy w Backdrop wynika z miłości do koloru. Oczywiście bez wahania wykorzystaliśmy szansę na współpracę z ikoniczną marką, jaką jest Porsche, kojarzącą się od zawsze z odważnymi paletami kolorystycznymi. Cieszę się, że nasza wspólna pasja do designu oraz duch autoekspresji zrodziły kolekcję, która wniesie nowe życie do naszych domów i na nasze ściany.

Paleta składa się z następujących odcieni:

  • Irish Green – ciemnozielony kolor po raz pierwszy zaprezentowany na modelu 356C w 1964 roku. Jako jeden z pierwszych odcieni pojawił się również na Porsche 911.
  • Ruby Star – głęboka magenta, która zadebiutowała w 1991 roku na Porsche 911, 928 i 944.
  • Speed Yellow – wyrazisty żółty mocno powiązany z marką Porsche i jej sportowymi autami. Po raz pierwszy zaprezentowany został w 1991 roku na Porsche 911.
  • Rivera Blue – elektryzujący błękit powstały w 1994 roku. Pojawił się na modelach 911, 928 oraz 968.

O Backdrop

Backdrop to firma powstała w 2018 roku, oferująca produkty z certyfikatami Green Wise o niskiej zawartości LZO. W 2020 roku została pierwszym wytwórcą farb z certyfikatem Climate Neutral. W 2021 roku została zakupiona przez F. Schumacher & Co.

Źródło: coatingsworld.com