REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Połączenie chemicznych gigantów

Firmy DuPont i Dow Chemical ogłosiły, że ich zarządy doszły do ostatecznego porozumienia w sprawie połączenia obu podmiotów. Powstała korporacja będzie nosiła nazwę DowDuPont.

DuPont Dow ChemicalKolejnym zaplanowanym krokiem będzie podzielenie powstałego koncernu na trzy niezależne spółki publiczne. Zgodnie z przewidywaniami nastąpi to w ciągu 18-24 najbliższych miesięcy. Trzy powstałe w ten sposób firmy będą się zajmować kolejno środkami dla rolnictwa, nowoczesnymi materiałami oraz produktami specjalnymi (z dziedziny elektroniki, komunikacji, bioinżynierii oraz ochrony zdrowia).

Jak zapewnia Andrew N. Liveris, prezes Dow Chemical, krok ten jest realizacją wizji powstałej już ponad dekadę temu. Prezes DuPont, Edward D. Breen, podkreśla natomiast, że efektem tego porozumienia będzie powstanie trzech silnych, wyspecjalizowanych firm, które będą mogły bardziej efektywnie rozporządzać swoim kapitałem. Obydwaj zaznaczają, że to niezwykle ważny krok w rozwoju kierowanych przez nich podmiotów.

Prezesem nowo powstałego koncernu DowDuPont zostanie Edward D. Breen, Andrew N. Liveris obejmie natomiast stanowisko wiceprezesa wykonawczego. Dwie główne siedziby firmy mieścić się będą w Midland w stanie Michigan w USA oraz w Wilmington w stanie Delaware.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA