REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pokój dziecięcy à la „Gwiezdne wojny”

Masz w domu małego fana „Gwiezdnych wojen”? Na widok takiej sypialni oszaleje ze szczęścia! Dowiedz się, jak stworzyć galaktyczny mural w pokoju swojego dziecka – nie jest to wcale tak trudne, jak się wydaje!

Gwiezdne wojny

Fot. Pottery Barn / Lucasfilm Ltd

Kosmiczny wystrój to dzieło ekspertów Pottery Barn oraz stylistki Maury Garrity. Do wykonania muralu proponują oni farby Sherwin Williams.

Rzeczy, których będziesz potrzebować:

 • farba podkładowa w ciemnoszarym kolorze (propozycja autorów: Sherwin-Williams Emerald Interior Acrylic Latex Paint, kolor Iron Ore 7069),
 • farba nawierzchniowa w kolorze jasnoszarym (propozycja autorów: Sherwin-Williams Emerald Interior Acrylic Latex Paint, kolor Gray Matters 7066),
 • farba nawierzchniowa biała (propozycja autorów: Sherwin-Williams Emerald Interior Acrylic Latex Paint – kolor Nebulous White 7063),
 • taśma malarska,
 • folia malarska,
 • wałek malarski 24 lub 25 cm z włosiem 3,8 cala (9 cm),
 • dobrej jakości pędzel płaski z włosiem nylonowo-poliestrowym,
 • sznurek traserski wraz z kredą (najlepiej w kolorze zbliżonym do ciemnoszarego odcienia farby, aby ślady nie były zbyt wyraźne i można je było łatwo usunąć),
 • linijka,
 • nożyk,
 • dwa duże pędzle do szablonów,
 • gruby papier do wykonania szablonu,
 • marker permanentny.
Fot. Pottery Barn / Lucasfilm Ltd

Fot. Pottery Barn / Lucasfilm Ltd

Jak to zrobić?

Krok 1: Rozłóż folię malarską na podłodze i meblach. Chcesz przecież, by farba znalazła się na ścianie, a nie wszędzie dookoła!

Krok 2: Nanieś na ściany dwie warstwy podkładu. Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie.

Krok 3: Przy pomocy sznurka traserskiego narysuj na ścianie linie rozchodzące się promieniście od punktu dokładnie za łóżkiem.

Krok 4: Przy pomocy linijki i markera narysuj na papierze szablonowym „gwiaździste smugi”. Najlepiej, jeśli podobnych szablonów zrobisz kilka, aby każda smuga nie wyglądała tak samo.

Krok 5: Wytnij otwory w papierze szablonowym przy pomocy nożyka.

Krok 6: Przylep szablony taśmą na ścianie tak aby gwiaździste smugi układały się wzdłuż wytyczonych przy pomocy sznurka traserskiego linii.

Krok 7: Przy pomocy pędzla do szablonów (w razie potrzeby pomagając sobie pędzlem płaskim) i białej farby dekoracyjnej namaluj przez szablon smugi na ścianie. Pamiętaj, że mniej oznacza więcej – usuwaj z pędzla nadmiar farby przy pomocy ręcznika papierowego lub szmatki i nanoś ją lekkimi muśnięciami, a nie mocnymi pociągnięciami.

Krok 8: Delikatnie usuń szablon, gdy jeszcze farba jest mokra.

Krok 9: Przy pomocy markera i linijki narysuj na papierze szablonowym pięcioramienne gwiazdki. Namaluj je na ścianie przy pomocy szablonu, analogicznie jak gwiaździste smugi. Użyj farby w jasnoszarym kolorze.

Krok 10: Rozwieś łańcuch lampek wzdłuż niektórych smug, tak aby świeciły.

Gotowe – twoje dziecko może już wyruszyć w ekscytującą podróż przez galaktykę. Słodkich snów!

Źródło: Pottery Barn

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA