REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Chemia budowlana w Polsce – raport IBP Research

Firma IBP Research sprawdziła, jak ma się obecnie nasz rodzimy rynek chemii budowlanej. Okazało się, że sprzedaż tego typu produktów w roku 2015 znacznie przekroczy zeszłoroczną.

chemia budowlana

Fot. mn-que / freeimages.com

Wśród branych pod uwagę artykułów chemii budowlanej obok klejów, systemów dociepleń, gładzi i tynków znalazły się również farby fasadowe. Według danych IBP Research sprzedaż tego typu produktów w roku 2015 wyniesie 3,5 mld zł netto, czyli o 7,1% więcej niż w roku 2014. Ilościowo przewiduje się sprzedaż rzędu 2,5 mln ton, co oznacza wzrost o 6,8% w stosunku do zeszłorocznej.

Na polskim rynku mamy jednego zdecydowanego lidera, jeśli chodzi o produkcję i sprzedaż chemii budowlanej. Jest nim Grupa Atlas (wraz ze swoimi markami: Dolina Nidy, Gipsar, Nowy Ląd, Izohan, Izolmat, Optyzar, WiM), której przypada aż 19% udziału w całym rynku pod względem ilości oraz 17% pod względem wartości sprzedanych produktów.

Fot. IBP Research

Fot. IBP Research

Na dalszych miejscach plasują się firmy Knauf, Baumit, Henkel (z marką Ceresit), Kreisel i Mapei. Wraz z Atlasem tworzą one grupę, której ilościowo odpowiada 57% rynku, zaś pod względem wartości – 46%. Jak twierdzą eksperci, po dłuższym okresie burzliwych zmian, przejęć i fuzji rynek się ustabilizował – dominuje kilka marek o silnej, ustalonej pozycji.

Fot. IBP Research

Fot. IBP Research

Źródło: izolacje.com.pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 7
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA