a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePokochaj poniedziałki!

Pokochaj poniedziałki!

„Nie lubię poniedziałku” – pod tym stwierdzeniem podpisałby się pewnie każdy z nas. Nie inaczej jest wśród Londyńczyków. Dzięki jednak akcji Spark Your City w poniedziałkowy poranek 22 czerwca czekała ich miła niespodzianka...

pokochaj poniedziałki

Fot. Spark Your City

W każdy poniedziałek mostem London Bridge zmierzają do pracy tysiące Londyńczyków. Zmierzają bez uśmiechu, ze świadomością, że oto przed nimi kolejne pięć dni biurowego kieratu. Niezależnie od pogody (która zresztą, jak wiadomo, na Wyspach nie rozpieszcza…) poniedziałki zawsze są szare.

Ale nie tym razem! Kolorową niespodziankę zafundowali tym razem mieszkańcom miasta organizatorzy akcji Spark Your City na czele z pomysłodawczynią londyńskiej odsłony Love Monday – Gemmą Cairney. Z jej inicjatywy na całej długości mostu London Bridge pojawiły się… kolorowe płytki. Na końcu barwnej ścieżki czekało przechodniów radosne przesłanie: LOVE MONDAYS (POKOCHAJ PONIEDZIAŁKI).

Gemma przez długi czas była gospodarzem porannej audycji BBC. Rozumie więc, jak mówi, ból wszystkich tych, którzy bladym świtem muszą pędzić do pracy czy na zajęcia. „Chcę sprawić, żeby ludzie choć przez chwilę uśmiechnęli się w ten ponury poniedziałkowy poranek” – mówiła pomysłodawczyni. W dzień akcji pojawiła się na moście z promiennym uśmiechem, ubrana w kolorową marynarkę.

pokochaj poniedziałki

Gemma Cairney, pomysłodawczyni akcji Love Mondays. Fot. Spark Your City

Spark Your City to globalna inicjatywa, w ramach której czeka nas tysiąc podobnych akcji w 50 miastach na całym świecie. Aby nie psuć niespodzianki, organizatorzy nie ujawnili kompletnej listy miast, do których zawitają. Póki co wiadomo, że wydarzenia związane ze Spark Your City odbędą się w Berlinie, Paryżu, Antwerpii, Mediolanie, Rzymie, Stambule, Nowym Jorku, Miami, Meksyku, São Paulo, Tokio, Seulu, Szanghaju i Hongkongu.

Następna akcja – już 12 sierpnia, znów w Londynie. Tym razem brytyjska prezenterka Helen Skelton będzie odkrywać nieznane oblicze Miejskiej Dżungli (Urban Jungle). Będzie się działo!

Źródło: paintsquare.com